If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Investice miliard korun od EA do příštích konzolí

"Série Battlefield zažije v příštím roce vzrušující rozvoj".

Osmdesát milionů dolarů nejde v účetnictví jen tak schovat ani je odklonit manželce. EA proto museli s pravdou ven, když dnes předložili své hospodaření a budoucí plány na schválení akcionářům. Z toho jsme se i my dozvěděli zajímavou novinku: investují v přepočtu 1,5 miliardy českých korun do vývoje her pro příští generaci konzolí.

"Jsme [příštími konzolemi] velmi ohromeni a rozhodli jsme se investovat do nových konzolí," komentoval to mluvčí EA pro GI.

Vynaložení sumy v příštích dvanácti měsících hned začali mnozí interpretovat, jako že z toho okamžitě víme datum nového Xboxu a PlayStationu. Ale o jasný důkaz nejde, EA nemluvili o ničem jiném než o investici ve svém novém fiskálu (duben 2012 - březen 2013). Na druhou stranu, asi by do vývoje nepotřebovali dát tak vysokou částku, pokud by byly nové konzole nějak daleko.

Vývoj pro ještě nevyzkoušenou a nestabilizovanou platformu určitě vyžaduje mnohem více času než současné běžné dva roky u PS3/X360. Ale pokud s sebou tvůrci hodí, pokud na něčem dělají už déle (jako že určitě ano) a pokud na novou generaci převedou vlajkový Frostbite engine (tutovka), mohli by za daných okolností teoreticky stihnout nějaké první hry na předpokládaný start o Vánocích 2013 a pár dalších her na jaro 2014.

Pozoruhodný je také náznak šéfa EA, podle nějž "bude v sérii Battlefield v příštích 12 měsících vzrušující nový rozvoj", což si asi těžko lze vykládat jinak, než jako přípravu nového dílu na příští generaci konzolí.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments