If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

iPhone je výkonnější než Wii

Říká to programátor Telltale Games.

Lidé, kteří mají hru Tales of Monkey Island od Telltale Games na konzoli Wii, si hodně stěžují. Hra podle nich vypadá mnohem škareději než PC verze a navíc má velké problémy s framerate. Jeden z programátorů Telltale Games na jejich oficiálním fóru prohlásil, že konzole Wii má ještě nižší výkon než telefon iPhone od Apple.

Řekl, že pro aplikace na WiiWare jsou omezeny 40 MB kvůli tomu, co dokáže zobrazit a pojmout hardware v konzoli, zatímco PC verze je obvykle tvořena 150 MB.

"Hlasy a textury jsou takové, jaké jsou, protože jsme omezeni 40 MB pro WiiWare tituly," píše. "Naše PC verze mají obvykle více než 150 MB a většina moderních her je v rozsahu od jednoho do deseti GB a výše. S tímhle byste si měli stěžovat u Nintenda."

"S pomalým framerate se pokusíme poradit, ale je třeba si uvědomit, že Wii prostě není výkonná konzole. Dokonce i iPhone je výkonnější než Wii. Wii a DS jsou oba velice slabé produkty a jejich popularita prostě limitace hardwaru nezmění."

Problémy s výkonem mají i id Software svého nového projektu Rage. V novém čísle magazínu Edge prozradili, že na Xbox 360 a PC jim běží mnohem rychleji, než na Playstation 3. Na PC a Xboxu běhá jejich hra na novém enginu Tech 5 okolo 60fps, zatímco na PS3 se rychlost pohybuje okolo 20-30fps.

Comments