Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Široké možnosti pro hendikepované či méně zkušené hráče v Horizon Forbidden West

V čem všem jim vyjde vstříc?

U zásadních her z poslední doby se stalo standardem, že hodně myslí na hendikepované hráče. Jak by se to mělo dělat, ukázala všem například loni Forza Horizon 5.

Ani holandské studio Guerrilla Games nelenilo a zabudovalo do příští pátek vycházejícího Horizon Forbidden West řadu věcí v tomto směru.

Jak přibližuje PlayStation Blog, tuto PlayStation exkluzivitu si naplno užijí úplně všichni.

Budou tam titulky, jejichž velikost půjde změnit, i pozadí, aby byly lépe čitelné.

V herním menu je sekce Notebook, což je rozsáhlá encyklopedie, kam se zapisují všechny podstatné informace o postavách, strojích atd.

Aby se vyhovělo různě zkušeným hráčům, Forbidden West přinese pět nastavení obtížnosti (včetně vlastního přizpůsobení každého parametru). Také v něm bude příběhový Story mód, který usnadní boje a dovolí vám více se ponořit do příběhu a prozkoumávání, aniž byste se obávali, že vás každou chvílí někdo zabije.

Ovládání na gamepadu bude plně přemapovatelné a půjde zapnout i varianta pro leváky.

Zajímavě zní tzv. Co-pilot system, který druhému hráči s dalším ovladačem (DualSense k PS5 či DualShock 4 k PS4) poskytne přístup k ovládání, například pro pomoc s hraním.

V PS5 verzi můžete změnit intenzitu vibrací pro různé události ve hře nebo je úplně vypnout, pokud vám vadí. Pro méně ostřílené hráče tu zase budou volby pro asistenci s hraním, třeba pro míru zpomalení hry v určitých situacích nebo pro automatickou koncentraci.

Šikovně zní preset pro automatický běh, případně volitelné zvýraznění míst, kam se dá vyšplhat. Pro orientaci v rozlehlém světě vypomůže volba "Mount Follows Road", kdy budete automaticky donavigováni do stanoveného cíle, aniž byste tomu museli nějak přispět.

Watch on YouTube
Watch on YouTube

Read this next