If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Jak dlouho potrvá exkluzivita Epicu pro českou hru Crime Boss a kdy konzolovky?

Už se ví i o budoucí strategii obchodu.

Vylezlo to ven zrovna v ten samý den, kdy Epic Games přiblížili svou budoucí strategii pro exkluzivity svého obchodu.

Chce se už raději soustředit pouze na velké hry typu Borderlands 3, protože jen ty přivedly na obchod vysoké procento nových uživatelů, a to samé se čeká třeba od Alan Wake 2. Ale naopak menší hry tohle moc nedokázaly zařídit, takže proto už na ně není kladena pozornost a proto teď vzniká exkluzivit Epicu méně než v minulosti.

V roce 2022 měl Epic Games Store celkem 230 milionu uživatelů, nárůst o 36 milionu. Rozdávání her zdarma bude pokračovat, loni takto lidé mohli získat tituly v celkové hodnotě 2240 dolarů.

Tim Sweeney z Epicu vedle představení nových nástrojů pro výrobce, kteří si už sami přidají titul do nabídky (za 100 dolarů), kritizoval Steamworks API, jelikož má vytvářet problémy s PC crossplay v multiplayerových hrách.

A teď už k té české hře Crime Boss: Rockay City...

Jak jsme se dozvěděli z fiskálního reportu vydavatele 505 Games, exkluzivita Epicu potrvá minimálně do června 2024, tedy rok a čtvrt.

PS5 a Xbox Series verze této loupežné týmové akce s prvky strategie od Ingame Studios má vyjít v červnu 2023, tedy po třech měsících od té PCčkové, což dosud nebylo veřejně známo.

Vydavatel k Crime Boss ještě doplnil, že šlo o jednu z jeho nejvyšších investic do interního studia i do kooperativní multiplayerové akce, kvůli slavným tvářím. Počítá s tím, že do hry bude vznikat dodatečný přídavný obsah, od nějž si slibuje přetrvávající tržby po dobu několika let.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Crime Boss: Rockay City

PS5, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments