Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Jak dlouho vydrží a jak znovuhratelný bude Firewatch

Kolik dnů strávíte na hlídce a zopáknete si ji?

Hra, která vás svým chytlavým způsobem vyprávění doslova přiková k PC/PS4, i protože její příběh napsal stejný člověk jako první sérii adventur The Walking Dead, vyjde už přesně za měsíc (9. února pouze digitálně).

Zatím jsme z ní viděli první den a druhý den, což vyvolalo četné otázky, kolik těch dnů vlastně ve Firewatch bude.

"Odhadli bychom délku průměrně na 5 až 6 hodin, srovnatelné jako trilogie filmů či TV mini-série. Záleží na tom, jestli hráč bude prozkoumávat i oblasti na mapě mimo vyšlapanou cestičku, kam vyloženě jít nemusí," vyjádřili se Campo Santo poměrně nešťastně v rozhovoru pro WCCFtech.

Mnohem lépe trvanlivost vysvětlili již dříve ve fórech na Steamu - při každém průchodu hrou prý uslyšíte jen jednu třetinu ze všech možných dialogů (ty se během jednoho hraní nikdy neopakují) kvůli různým možnostem reakcí na situace. Prý chtějí, aby se zvědaví lidé pustili do prozkoumávání "co by kdyby..." a debatovali pak s kamarády, jestli oni neudělali něco jinak.

"Nicméně události hry se nemění dle vašich voleb, pouze ovlivňují vaší cestu a jaké máte pocity z hrdiny, Deliha a toho, co se děje. Firewatch není titulem s větvenou strukturou," zdůraznili tvůrci, aby předešli nepochopení.

Stále zůstávají tajemní v počtu obsažených dnů. Prý nezažijete čtvrtý den, ale Henry bude na protipožární hlídce déle než týden. Se stylem vyprávění a tokem času prý spáchali nějaký experiment. Než hra skončí, můžete se procházet po krajině, jak se vám zachce, vždy mezi jednotlivými příběhovými body, které vás posunou dál.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Firewatch

PS4, Xbox One, PC, Mac, Nintendo Switch

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments