Skip to main content

Jak funguje systém duální reality v The Medium?

Konečně srozumitelné vysvětlení od tvůrců originálního počinu.

Teď, když je hra od polského studia Bloober Team slíbena na konkrétní datum 10. prosince, se na ní dá více těšit. Jde totiž o nejlákavější předvánoční konzolovou exkluzivitu pro nový Xbox od třetí strany (vedle PC).

V novém videu z The Medium se od komunitního manažera dozvíte, jak vlastně funguje systém duální reality zobrazený a ovládaný vedle sebe v tom samém čase.

Takové originální vlastnosti by totiž zůstaly na hřbitově dějin herního průmyslu (nebo maximálně jen chváleny v recenzích), pokud by nebyly pořádně vysvětleny a lidé by se složitých mechanik báli natolik, že by se kvůli nim ke koupi neodhodlali.

Watch on YouTube

"Vaše hrdinka je obdařena darem existovat na dvou místech ve stejné době. Nicméně dvě třetiny herního času v The Medium budete hrát jen v jedné realitě, buď v našem fyzickém světě nebo v tom duchovním. Nicméně dojde i na momenty, kdy zažijete oba světy naráz. Když se speciální schopnost Marianne projeví, ocinete se v obou realitách a budete prozkoumávat oba světy na vaší obrazovce souběžně. Půjde o renderování dvou separátních světů v reálném čase, tedy něco, co je snazší dosáhnout s novými konzolemi."

V závislosti na kontextu či situaci, jeden z těchto dvou světů může zabrat větší část obrazovky než ten druhý. Oba avatary Marianne ovládáte za pomoci vaší levé analogové páčky. Je potřeba mít na paměti, že její tělo je stále ve fyzickém světě, zatímco její duch je někde jinde. Přestože tedy můžete ovládat postavu v obou realitách, některé její akce a síly budou fungovat pouze v jedné z nich. Vaše činy v jednom z těchto světů mohou ovlivnit dění v tom druhém, což vám dovolí využit svůj dar, abyste pomohli dalšímu pokroku hrou u obou verzí Marianne. A o tom to prý celé je.

Read this next