If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Jak ukrást vlak a zachránit zajatce v 5 a 12 minutách Oddworld: Soulstorm

Dlouhá videa.

Pasáže s jedoucím vlakem vždy patřily mezi ty nejvíce spektakulární v každém traileru. A právě okolo nich se točí dvě dlouhá videa z hraní začátkem dubna vycházejícího Oddworld: Soulstorm pro PC a PS4/PS5 (zdarma s předplatným PlayStation Plus).

Tvůrci z Oddworld Inhabitants nejprve v pěti minutách na Future Games Show ukázali, kterak infiltrovat stanici vlaku a pak s ním odjet.

Když hrdinu Abeho nevidíte kvůli páře, neodhalí ho ani nepřátelé, což lze využít v kradmý postup. Druhou cestou, jak se prokousat k cíli, je použití plamenometu. Ale i tak se musí vyhnout různým překážkám a industriálním mechanismům, které ho rozsekají na kusy, tak jako rekrutované Mudokony, kteří ho následují.

Novější video od IGN trvá dvanáct minut a naopak začíná příjezdem vlaku do nového levelu, kde vám průlet kamery demonstruje rozsáhlost a hloubku 2.9D prostředí i jak jste daleko od toho, co máte udělat.

Tentokrát jde o záchranu zajatců dole v jeskyni, kam musíte sešplhat kaňonem, prozkoumat důl a rozběhnout jakési zařízení, které je osvobodí.

Čili musíte je ještě dostat do vlaku a máte odpovědnost za možná až stovky postav, což představuje nemalou výzvu. V řešení pomůže i práce s inventářem a dalšími prvky rozhraní, kde se ukazuje jejich nálada atd., čili propracovanost hry je mnohem větší, než by možná kdekdo čekal.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments