Skip to main content

Budoucnost série Pro Evolution Soccer

Jen digitální distribucí a ovládání pohybem?

Producent Shingo Takatsuka z Konami se v těchto dnech vyjádřil o možné budoucnosti zavedené fotbalové série Pro Evolution Soccer. Uvažuje, že bychom se někdy výhledově mohli dočkat éry, v níž bude populární PES distribuován pouze online, formou digitální distribuce. Dokonce padla zmínka o modelu mikrotransakcí, což by mohlo znamenat, že by základní hra teoreticky mohla být zdarma.

Ovšem těžko říci, kdy že přesně tahle doba nastane. Takatsuka si je totiž vědom skutečnosti, že je tu stále mnoho lidí, kteří nemají připojení k internetu, tudíž je pro ně klasická krabicová verze jedinou dostupnou alternativou. A právě kvůli těmto zákazníkům prý stále není možné jít pouze cestou digitální distribuce.

Jedním z budoucích vylepšení má být i podpora nových pohybových ovladačů od Sony a Microsoftu. V některém z příštích ročníků se tak plánuje nový způsob ovládání pomocí Natalu (X360) a pohybového Sony gamepadu (PS3). S tím, že v případě obou zmíněných konzolových verzí se hráči dočkají zcela odlišného a zbrusu nového zážitku. Doufejme, že pro tradiční hráče tu zůstane volba klasického způsobu ovládání na gamepadu…

Read this next