If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Shrnutí recenzí Pro Evolution Soccer 2010

Konami chytli správnou fotbalovou atmosféru.

Na světě jsou první recenze letošního ročníku fotbalu Pro Evolution Soccer 2010 a zprávu přináší jasně pozitivní. Kolegové z britské pobočky Eurogamer dali 7/10 a tvrdí, že největší změnou hry je její menu, užitečné hráčské karty, snadnější přístup ke statistikám anebo Team Style čili možnost přizpůsobit si celý tým naráz. Pochvalu si vysloužil návrat licence UEFA anebo třeba to, jak dobře se prý budete cítit na samotném hřišti - autoři prý tentokrát opravdu chytli tu správnou fotbalovou atmosféru.

Z osmi webů s recenzemi PES2010 šel jediný s hodnocením pod známku 7/10, která obyčejně značí už opravdu dobře udělanou hru. Tou černou výjimkou je anglický NowGamer, který extra zrecenzoval obě konzolové (7.2/10 pro PlayStation 3, 6.9/10 pro Xbox 360) verze hry i tu PCčkovou, která si vysloužila skóre nejlepší, tj. 7.3/10. Třeba u té xboxové recenzentovi připadalo, že Konami jako by prý chvíli něvěděli, zda to má být fotbalový simulátor anebo arkáda. Hráči jako Rooney, Gerrard nebo Ronaldo napálí míč odkudkoliv s děsivou přesností, zatímco u těch ostatních je to spíš sázka do loterie.

Jindy se zase webu nelíbilo, jak snadno proklouzl skrze hlavní soutěž Champions League bez jediného zaškobrtnutí, zatímco ve finále zase týmy hrály až nepřístojně složitě. A výtky k verzi playstationové jsou vlastně dost podobné, akorát že se k nim přidává ještě nedostatek novinek - často je prý těžké rozeznat, jestli hrajete PES 2010 nebo předchozí ročník, tvrdí NowGamer.

Naopak britská edice IGN si hru zcela nepokrytě oblíbila (8.7/10). Její xboxová herze se redaktorovi hrála perfektně, vyvážení realismu a arkády mu přišlo právě tak akorát, stejně jako prý notně vylepšená grafická stránka hry. Největší novinka hry, tzn. driblování s míčem s možností otáčení hráče o 360 stupňů, prý sice není tak strhující, jako tomu je u konkurenčního fotbalu FIFA 10, hře ale dozajista pomáhá. Polepšila si i umělá inteligence, lepší menu atp.

Pro Evolution Soccer 2010 vyjde 23. října pro PC, PS3 a X360, verze pro PS2, PSP a Wii budou následovat během listopadu.

About the Author

Agarwel Idiriz

Contributor

Comments