Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

PES 2012 se bude ovládat jen páčkami

Konami zařízli D-pad.

Pro Evolution Soccer 2012 už hráčům nenabídne možnost ovládat fotbalisty pomocí křížového ovladače D-padu. Konamu přestali D-pad podporovat a v Pro Evolution Soccer 2012 se budou soustředit jen a pouze na analogové páčky.

"Chceme, aby teď lidé používali analogové páčky kvůli tomu množství pohybů hráčů, které analog nabízí. Drobné pohyby budete moci dělat pouze analogem. D-pad nyní používáme pro taktické věci," potvrdil Jon Murphy z evropského Konami pro OXM.

Ač je toto rozhodnutí finální a podpora pro D-pad v Pro Evolution Soccer 2012 nebude, Murphy řekl, že je možné, aby se D-pad vrátil. Pokud by se analog neosvědčil a hráči by s tímto ovládáním byli hluboce nespokojení, je prý možné jej do hry i krátce před vydáním ještě implementovat.

Hráčům prý ale nebude stačit jen nadávat na fórech. Murphy tvrdí, že až si hráči PES 2012 s analogem vyzkouší a budou ho tak hrát nějakou dobu a poté se budou chtít vrátit zpátky z D-padu, budou možná vývojáři uvažovat o jeho dodatečné implementaci.

"Je mi jasné, že hráči si své reakce na tuto změnu nenechají pro sebe, ale je to potřeba pro to, aby šel PES určitým směrem a aby začal konečně pořádně a naplno využívat analogové ovládání," řekl Murphy.

Read this next