Skip to main content

Jsou Watch Dogs 2 lepší na PS4 Pro nebo na PC?

Videosrovnání to rozseklo.

Utne to diskuse, jestli je lepší hrát hackerskou akci z otevřeného světa UbiSoftu na upgradované konzoli Sony či na nabušeném počítači. Kolegové z Digital Foundry si na Vánoce připravili mimořádně zajímavé srovnávací video Watch Dogs 2 (Alza.cz). Mimochodem věděli jste, že v konzolových verzích běží herní čas rychleji?

Watch on YouTube

Zaryté PCčkáře výsledek potěší: textury a geometrie jsou sice na obou platformách totožné, ale na PC hra dokáže jet rychleji a vykreslit větší vzdálenosti, pokud tedy zrovna nezlobí doskakování objektů v dálce (budovy). Stíny jsou na PC také mnohem kvalitnější (i efekt ambient occlusion), pokud opět renderer některé kvůli chybě nepřeskočí.

Doporučuje se vypnout hodně náročný efekt "screen space reflections" (odrazy v prostředí), abyste na počítači získali 20 snímků za vteřinu navíc, či aby vše lépe jelo na kartách střední třídy typu RX 480. Pro dosažení rozlišení 4K jinak PC verze používá to samé řešení jako PS4 Pro (checkerboard rendering prvně touto firmou použitý v Rainbow Six Siege).

Read this next