Skip to main content

Kauza kvůli snížení průměru Zeldy o jeden procentní bod

Pomsta fanatiků recenzentovi.

Že byla Zelda: Breath of the Wild pro Switch (Alza.cz) jednou z nejvíce vychvalovaných her všech dob, to se všeobecně vědělo. Ovšem nechtějte se zprotivit jejím někdy až fanatickým příznivcům, na to byste mohli těžce doplatit, jako nyní jeden známý recenzent.

Jim Sterling, který se nebojí jít proti proudu a vyvolává svými články řadu kontroverzí, totiž hře odvážně udělil "pouhých" 7 bodů z 10. Jakmile se toto skóre započítalo do stávajícího průměru Metacritic, nové Zeldě to v celkových výsledcích dost uškodilo.

Už si nemůže říkat, že je druhou nejlépe hodnocenou hrou s průměrem 98%, o což se dělila s třemi dalšími hrami, nýbrž už má průměr "jen" 97%, což se v historii zadařilo celkem osmi hrám.

Vyvolalo to pomstu fanoušků Zeldy, kteří web Sterlinga ze zmíněným nižším hodnocením zasypali DDoS útokem a dalšími ataky. Jsou to stejní lidé, kteří hromadně zneužívají uživatelské recenze (např. 10/10 pro Horizon), aby tím uměle zvýšili či snížili průměrnou známku, nemluvě o lavině nenávistných komentářů z nově vytvořených účtů. Říká se tomu Metabombing, stěžuje si autor v návazném článku.

Možná by všem neškodilo, kdyby zkrotili vášně, hodili se do klidu a pokusili se přijmout fakt, že někdo jiný může mít odlišný názor, než mají oni sami? Trefně se nad tím zamýšlí glosa Polygonu, dle které tímto neslavným chováním děcek či hlupáků skrytých pod rouškou internetu trpí celá branže a popkultura.

Read this next