Skip to main content

Koncem ledna má proběhnout xboxové vysílání, ale bez Starfield

(Zaručené) drby.

Insideři s konekcemi v Microsoftu neuposlechli jeho prosbu, aby se letos přestalo s úniky.

Naopak. Respektovaný novinář Jez Corden z WindowsCentral neváhal přinést takřka jistou zvěst, čeho máme být koncem měsíce svědky.

Vysílání nazvané Xbox Developer Direct má údajně proběhnout 25. ledna 2023 ve 21 hodin našeho času na YouTube a Twitchi.

Zdá se, že to bude něco jako Nintendo Direct, aby se letos zlepšila komunikace mezi vývojáři a hráči, kteří kritizují MS za neúčast na The Game Awards, absenci exkluzivit v loňském roce i celkové ticho okolo nadcházejících xboxových exkluzivit.

Vidět bychom tam prý měli zejména Redfall a Forza Motorsport, vedle Minecraft Legends a nějakého nového obsahu od Zenimax Online, čímž se asi myslí The Elder Scrolls Online či Fallout 76.

Zdroj též zaslechl, že na akci nemá vůbec být Starfield, nejzajímavější xboxová exkluzivita, což by jistě vyvolalo nemalé protesty čekatelů. Důvodem má být to, že sci-fi RPG Bethesdy prý dostane větší marketingovou pozornost až někdy později v tomto roce.

Že se něco okolo xboxové prezentace kutí, podpořil marketingový boss Aaron Greenberg, když napsal, že by mělo jít o zábavný týden, takže se asi o všem oficiálně dozvíme v příštích pár dnech:

Read this next