If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Konec série Heroes of Might and Magic?

Rozchod UbiSoftu s tvůrci.

Zakladatel série Jon Van Caneghem se asi obrací v pomyslném hrobě. Tahle u nás kdysi populární fantasy tahovka toho sice přežila hodně, ale tohle nejspíš bude její labutí píseň.

UbiSoft dnes oznámil, že ukončil čtyři roky trvající spolupráci s německým studiem Limbic Entertainment, tvůrci posledních dvou dílů Might and Magic: Heroes a také krokovacího RPG Might and Magic X: Legacy z 2014.

V důsledku toho byla ukončena podpora (patche, DLC atd.) pro teprve rok staré HoMM 7 ze září 2015 (na Alza.cz právě zlevněné o půlku na 499 Kč).

Cover image for YouTube videoMight & Magic Heroes VII: Launch Trailer [EUROPE]

Otevřena zůstanou pouze diskusní fóra, abyste se mohli i dále bavit s ostatními hráči či sdílet své výtvory, což je pro fanoušky asi slabá útěcha.

Vysvětlení se nabízejí v podstatě jen dvě: buď francouzský vydavatel usoudil, že tahle pouze PCčková strategie vynáší vedle všech Assassinů, Far Cry či The Division příliš málo na to, aby mu zabírala čas a zdroje.

Nebo se eventuálně mohl domluvit s úplně jiným studiem na převzetí celé této značky, třeba za výhodnějších podmínek nebo s jiným směřováním, což se nám ale nejeví moc pravděpodobně. UbiSoft na blogu své důvody nesdělil, nedávno ukončil také provoz několika F2P titulů.

V minulosti Heroesy vyvíjely firmy jako New World Computing (1995-2003), Nival Interactive (Heroes 5) či Black Hole Entertainment (Heroes 6), tudíž po takových eskapádách není vyloučeno, že značku někdo odkoupí a bude ji opečovávat dál - jak by se na žánr, znovuzrozený v posledních letech díky Steamu i digitální distribuci obecně, slušelo a patřilo.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Related topics
PC
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments