Skip to main content

Aféra s Kotickem a BF3 "je vymyšlená"

Vstoupili do ní PR Activisionu i šéf EA.

Update č. 2 (10.6.): Tohle začíná být zábavnější než lecjaký film. Šéf EA John Ricitiello sice raději nekomentoval to, zda se Kotick pokusil či nepokusil dostat na předváděčku hry, se zpožděním několika dnů se ale vyjádřil ke Kotickově výpadu na adresu Battlefieldu 3 údajně běžícího pouze na PC. "My si myslíme, že naše verze [Battlefieldu 3] je lepší než jejich xboxová verze [Modern Warfare 3] a že naše PC verze [Battlefieldu 3] je lepší než jejich PC verze [Modern Warfare 3]," řekl Ricitiello pro agenturu Reuters.

"Jestli Kotick nemá, co víc říct, myslím, že se to všechno vypaří s vydáním Battlefieldu 3. Jestli jste byli na naší tiskové konferenci, viděli jste záběry z Modern Warfare 3 běžícího na Xboxu 360 a PlayStationu 3. A jestli si Bobby myslí, že to bylo z PC, tak má opravdový problém."

Update č. 1 (10.6.): Dan Amrich, vedoucí PR Activisionu, odmítl předchozí zprávy z CVG jako čirý bulvár a fikci. "Všechno jsem si ověřil, a celá ta aféra s tím, že by Bobbyho nepustili na předváděčku Battlefieldu 3, je vymyšlená. Prostě se nestala. Někdo si z vás vystřelil, kluci." Je-li tomu tak a všichni od herních novinářů až po EA si tuhle věc opravdu vymysleli, pak se omlouváme i my.

Původní zpráva: Ještě předevčírem se Bobby Kotick, šéf Activisionu, otevřeně vysmíval konkurenčnímu Battlefieldu 3 a tomu, jak jej autoři předvádí pouze na PC. Ukazuje se, že EA mu tuhle výtku asi jen tak neodpustili.

Kotick se dnes údajně marně pokoušel dostat na hands-on předváděčku Battlefieldu 3 na E3, kam mu manažeři EA rezolutně zamítli přístup. "Snažili jsme se panu Kotickovi domluvit vstup na předváděčku hry, ale řekli nám, že to není možné," ocitoval Videogamer jednoho z Kotickových asistentů. Celou scénu prý zažil jako očitý svědek také redaktor CVG.

Designér EA Gustav Halling (thx Overwatch) na Twitteru později popřel, že by šlo o nějaké msty. "Kotick nebyl na seznamu zvaných, takže by musel čekat ve frontě stejně jako všichni ostatní."

Podle redaktora CVG se ve frontě odehrávala ještě malá ústní půtka, což jen potvrzuje domněnku, že spíš než o fronty tady šlo o vyřizování účtů. Zvlášť komické v době internetu, kdy je každá převáděčka natočená a popsaná ze stovek různých úhlů, takže ani ti největší konkurenti jako Kotickovo Modern Warfare 3 a Battlefield 3 od EA toho mezi sebou moc neutají.

Read this next