If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Lednový žebříček prodejů Xzone: Ellie znovu vítězně vyrazila za pomstou

A která konzole nejvíce frčela?

Remaster druhého dílu The Last of Us možná vyvolal trošku kontroverze, ale prodejně se mu v lednu dařilo nejlépe ze všech novinek měsíce. Prvenství zaujala Ellie také v žebříčku merchandise předmětů a PlayStationový hattrick završila konzole PlayStation 5 na první pozici nejprodávanějších herních konzolí.

Trojice lednových novinek se na stupních vítězů seřadila přesně dle našich očekávání. Dechberoucí The Last of Us Part II se díky remasteru na PS5 stalo ještě krásnější a hráči se do depresivního příběhu nekončící pomsty znovu ponořili ve velkém. Povedenému návratu Prince po 14 letech se nejvíce dařilo také na PS5, ale ani krabicová verze na Switch se nenechala zahanbit. Série Tekken v ČR není tak masově oblíbená jako brutálnější Mortal Kombat, ale příběh Jina a Kazuy si fanoušci rozhodně nikdy nenechají ujít. Příjemným překvapením je druhá japonská lednová novinka, pokračování série Yakuza s názvem Like a Dragon, která se dostala na šestou příčku.

V žebříčku nejprodávanějších herních konzolí nedošlo k zásadním změnám. První je stále PlayStation 5 ve „slim“ podobě. Ovšem poprvé v historii ve své digitální verzi bez mechaniky. Nám v Xzone tak nezbývá než doufat, že příští měsíc se trend opět obrátí ve prospěch diskové verze :)

Nejprodávanější merchandise předmět plynule navazuje na herní žebříček. Figurka Ellie po čase znovu dorazila na sklad a dlouho se tam neohřála. Zákazníci ji vzali útokem a naštvaná hlavní hrdinka už si hoví na poličkách mnoha sběratelů. To samé platí o oblíbeném inženýrovi Isaacu Clarkovi. Figurka hlavního hrdiny série Dead Space patří mezi jednu z nejlepších v poměru cena/výkon a zákazník za příjemnou cenu získá opravdu detailní kousek. TOP pětku uzavírá očekávané a už předem kultovní album Old Gods of Asgard – Rebirth na dvojici zlatých vinylů. Hudba ze slavných her od Remedy se stala nejprodávanějším vinylem měsíce.

Tabulce sběratelských karetních her stále kraluje Magic: The Gathering, otázkou ale je, jak dlouho si své prvenství udrží. Disney Lorcana už si totiž brousí drápky. „Nová karetní hra vstupuje na evropský trh s dvojicí loňských edic a ihned koncem února dorazí i první letošní přírůstek Into the Inklands. Díky bohatému zastoupení Disney postaviček a přístupným pravidlům může jít o karetní hit roku pro sběratele i hráče,“ komentuje Jakub Jandík, karetní specialista Xzone.