Skip to main content

Letos ekologičtější balení Football Manageru

Pryč s plasty.

Ten člověk, který nedávno rozčílil domácí hráče ohledně absence češtiny ve Football Manager 2020, protože se jim prý vzhledem k prodejům (dohromady krabicovek i digitálek) nadále nevyplatí dělat, přišel s nezvyklou iniciativou.

Miles Jacobson, šéf studia Sports Interactive, se rozhodl skoncovat s tradičními obaly her a u letošního ročníku fotbalového manažeru se vytasí s inovacemi.

Až v listopadu dorazí na pulty obchodů, včetně ČR, rozloučí se s plastovým balením a namísto něj hru najdete ve stoprocentně recyklovatelném obalu, konkrétně polyethylenu nízké hustoty. Z recyklovatelného papíru bude též manuál, a navíc bude celé balení vytištěno buď zeleninovým či vodním inkoustem.

Tvrdí, že na každé krabičce FM2020 se tak ušetří 55 gramů plastů, takže při předpokládaných celkových prodejích hry od Segy bude svět chudší o 20 tun plastu.

Paradoxně, výroba ekologického balení bude o třicet procent dražší, zhruba o 10 Kč více na krabičku než dosud, ale prý tyto náklady nebudou nijak přeneseny na zákazníka.

Celé toto oznámení přichází krátce před konáním Climate Action Summit, s čímž se pojí celá řada iniciativ na podporu odpovědného chování vůči Zemi - zatímco v řadě rozvojových či nevzdělaných zemích světa stále běžně vyhazují odpadky z aut a hlavně do velkých řek, což pak dle průzkumů tvoří 90 procent plastových odpadů v oceánech.

Watch on YouTube

Mimochodem, zápasy ve Football Manager 2020 se nejrychleji propočítají na Stadia.

Read this next