Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Mafia 4 multiplayerovou hrou?

Inzeráty od tvůrců.

Že v kalifornském studiu Hangar 13 chystají nový velký AAA projekt, to už nějaký čas víme. Ovšem stále ještě nebyl oficiálně oznámen.

Nová vlna spekulací se spustila po vypsání celkem dvadvaceti inzerátů na pracovní pozice. Na nich je mimochodem zajímavé i to, že hovoří o pobočkách Hangar 13 v Brně a v Praze, tedy už to nejsou studia 2K Czech, jak se jmenovaly dříve.

Hledá se třeba programátor síťové hratelnosti, jehož denním chlebem bude synchronizovat herní systémy mezi vícero hráči. Analyzovat a spravovat šířku pásma spotřebovanou klientem. Implementovat opatření proti lagu, podvodníkům, matchmaking či asynchronní online funkce.

Vhodný kandidát by měl mít zkušenosti s vývojem her v otevřeném světě, konzolemi PlayStation 4 a Xbox One, i s žánrem first-person stříleček či third-person akcí.

Mnozí na zákadě těchto inzerátů ihned vydedukovali, že by možná mohlo jít o Mafia 4, nástupce loňské Mafia 3 (Alza.cz) od téhož týmu, kde online hraní chybělo. Jenže je tady několik ale...

Předně, Hangar 13 už v minulosti uvedli, že tentokrát chystají úplně novou herní značku, což vylučuje nástupce Mafie, a těžko mohou pracovat na dvou velkých projektech naráz. Dále se mezi inzeráty vyskytují i pozice, které se spíš hodí k singleplayerovým hrám, jako je třeba programátor umělé inteligence či cutscén.

Spíš bychom si tedy tipnuli, že to bude něco podobného jako Mafia a s podporou multiplayeru, než že by šlo o její plnohodnotné pokračování. Hangar 13 v Brně by měli mít na starost opět přípravu nástrojů a grafických podkladů, což je pozitivem, že tahle pobočka 2K nebude zavřena.

Watch on YouTube

Read this next