If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Mafia 4 z Las Vegas v nových spekulacích, má být i remaster Mafia 2

Jen pro příští konzole, s poučením se z chyb trojky.

Zase takový ten typ šuškandy, který se nedá nijak věrohodně ověřit, ale ani jednoznačně smést ze stolu. Buď si to někdo celé vymyslel, při čerpání základu z loňských zjištění Kotaku, nebo to je v tento moment velmi cenný únik poskytující detaily dlouho před oficiálním oznámením. Co si vyberete?

Někdo na Redditu sebevědomě tvrdí, že se vše dozvěděl od bývalých zaměstnanců studia Hangar 13, z nichž jeden se stal novinářem.

Mafia 4 prý začala pomalu vznikat po dokončení DLC do trojky, ale pak se vedení Hangar 13 rozhodlo upřednostnit vlastní novou značku. Nicméně prý vytvořilo nový tým v britském Brightonu, kde pět až šest měsíců zkoušeli prototypy, než jim došlo, že projekt je pro ně příliš ambiciózní. Ale od Take 2 dostal zelenou jakožto nadějný, takže s ním mají v současnosti pomáhat všechna studia vydavatele, včetně toho v ČR.

Ilustrační obrázek

Hra se má skutečně odehrávat v Las Vegas v 70. letech (zlaté časy tamního organizovaného zločinu) a pokračovat od bodu, kde skončila Mafia 3. Hrát ovšem budete za nového hrdinu z italské mafie a celý styl má připomínat filmy Scorseseho.

Původně prý chtěli tvůrci zůstat věrni dokumentárnímu vyprávění příběhu z trojky, ale pak se přiklonili k tradičnímu, aktuálně probíhajícímu příběhu bez flashbacků a rozhovorů před samotnými událostmi.

Co má být v Mafia 4 určitě pryč, jsou repetitivní mise (výplň) z trojky. Autoři si údajně uvědomují, že v tomto směru selhali, prý i kvůli tlaku na včasné dokončení a vydání ze strany vydavatele.

Systém budování vašeho mafiánského impéria má být ve čtyřce ještě propracovanější než minule a než v jakékoli jiné hře. Do nového dílu se prý dostanou mechanismy, které se nedostaly do trojky, včetně budování a rozšiřování kasín, nebo přeměny úplně zpustošené stavby v centrum dění.

Hra prý poběží na masivně upgradovaném enginu z Mafia 3, bez známých technických zádrhelů, ale nevyjde dříve než v roce 2021 a pouze pro novou generaci konzolí s PC (nikoli pro PS4/X1). Natáčení motion capture mělo být zahájeno před osmi měsíci.

Na závěr pro našince ta nejzajímavější spekulace - prý vzniká remaster Mafia 2 za použití enginu z Mafia 4. Dělat na něm má česká pobočka Hangar 13. Prý od něj máme čekat kompletní předělávku, něco jako levely z remaku Resident Evil 2. Více na Redditu.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments