Skip to main content

Upoutávky na příští Dragon Age a také na Mass Effect

Nový protagonista v jednom a staří známí ve druhém.

Po odchodu dvou klíčových osobností stáli BioWare před nelehkým úkolem: museli celému světu dokázat, že stále mají perspektivu a nestanou se jen dalším studiem na odpis v rukou obří korporace.

Na The Game Awards proto připravili nikoli jeden, ale hned dva teaser trailery, kterými úspěšně dokázali přesvědčit většinu nevěřících Tomášů.

Ten první byl dopředu avizovaný: Dragon Age (pořád bez čtyřky v názvu, podtitulu či nástřelu termínu).

Nebylo to stále nic z hraní ani plnohodnotné představení, jen filmeček, ale vzal nás do některých nových lokací (předpokládané město a krajina Tevinter). Potvrdil přítomnost starého známého (Solas). A bylo z něj také jasné, že hra bude mít nového protagonistu, který asi nebude tak silný jako hrdinové předešlých dílů, spíš to místy připomínalo Thiefa či Dishonored.

Watch on YouTube

Tím druhým byl překvapivý teaser na příští díl Mass Effect, který je stále teprve ve velmi rané fázi vývoje (mnohém méně pokročilá než Dragon Age).

Přivítal dlouhým přiblížením do povědomě působící galaxie z prvních tří dílů, zatímco Andromeda z nepovedeného předchůdce byla někde jinde.

Zatím to není oficiálně potvrzeno, ale zdálo se z něj, že možná by mohlo jít o pokračovatele příběhu po trilogii o válce s Reapery s Mléčnou dráhou.

Soudit to lze i dle rádiových hlášek ze Země i vraku Mass Relays zničených v boji s Reapery. Na zamrzlé planetě pak postava ve sněhu najde kus brnění N7.

V závěru se pak mihne Liara T'soni, což je příslušnice rasy Asari, která žije tisíc let, z čehož lze vydedukovat, že nový díl by se mohl odehrávat o pár stovek let později než Mass Effect 3.

Fanoušci si také asi všimnou vesmírné lodi Mud Skipper, která se vyskytovala na nedávných artworcích přímo od BioWare.

Watch on YouTube

Read this next