Skip to main content

Mass Effect 3 prodal jen v USA první den 900 tisíc kusů

A The Old Republic má 1,7 milionů předplatitelů.

Pouhých 24 hodin stačilo Mass Effectu 3, aby jenom ve Spojených státech amerických prodal téměř 900 tisíc kusů.

Prozradil to sám šéf EA John Riccitiello na konferenci Wedbush Technology, Media and Telecommunications.

Přesně bylo během prvního dne prodejů Mass Effectu 3 prodáno zákazníkům 890 000 kusů hry. Dá se tedy předpokládat, že už dávno prodala hra přes milion kopií.

"Očekávali jsme, že se hře bude dařit, takže máme radost," řekl na konferenci Riccitiello.

Ve Spojených státech se Mass Effect 3 prodává od úterý, v Evropě včetně České republiky až od dnešního dne.

John Riccitiello také prozradil, že obchodní řetězec GameStop zaznamenal, že celkem 40 procent zákazníků, kteří si Mass Effect 3 pořizují, si k němu také kupují kód na stažení stahovatelného přídavku From Ashes. "To je největší procento v historii," říká šéf Electronic Arts.

Není to jediná dobrá zpráva pro EA. Velice dobře se daří také jejich MMO Star Wars: The Old Republic, která má už 1,7 milionů předplatitelů. Je to stejný počet lidí jako na začátku roku, ale jak John Riccitiello dodal, spousta těch lidí mělo v té době stále třicetidenní zkušební lhůtu. Znamená to, že většina těchto hráčů zůstala. Podle jeho slov je to nejlepší start jakékoli MMO v historii. I World of Warcraft měl ze začátku menší počet předplatitelů.

Dodal také, že to zdaleka není všechen potenciál, který v The Old Republic vidí a doufají, že počet předplatitelů bude ještě přibývat. Slíbil, že čtvrtletně budou vycházet nové updaty s novým obsahem.

Startovní trailer Mass Effect 3

Read this next