Skip to main content

Maximální upgrade postavy v Diablo Immortal by vás vyšel na miliony korun

Fanoušci se proto bouří.

YouTube kanál Bellular News přišel s vlastním zjištěním, která nepotěší fanoušky titulů od Blizzardu.

Jeho analýza zjistila, že pokud by někdo rád upgradoval svou postavu ve Free-2-Play odbočce Diablo Immortal na maximální postavu, musel by zaplatit neuvěřitelných 110 tisíc dolarů, což je v přepočtu zhruba 2,5 milionu českých korun.

Problém je v tom, že prémiovou měnu Legendary Gems pro vylepšení postavy v pozdějších fázích hry momentálně nelze získat běžným hraním, pouze po platbě mikrotransakcemi za skutečné peníze.

Vadí i to, že Legendary Gems v tuto chvíli (může se časem změnit) pouze vypadávají z Legendary Crests, což je obdoba lootboxů ve hře.

Podrobný výpočet nákladů pro upgrade postavy provedl někdo na Redditu, kde hovoří o 40 tisíci dolarech na lootboxy. Není tedy divu, že v některých zemích je uvedení hry zakázáno, protože se považuje za gambling, viz Holandsko či Belgie.

Diablo Immortal z uvedených důvodů vyvolalo značnou bouři nevole u fanoušků série, když tak moc tlačí na mikrotransakce. Negativní ohlasy se projevily například na Metacritic, kde dochází k tzv. bombingu od hráčů. V důsledku toho tam má hra uživatelské průměrné hodnocení pouze 0,8 bodu, což je třetí nejhorší výsledek Blizzardu. Hůře na tom byly pouze Warcraft III Reforged (0,6 bodu) a World of Warcraft Classic: Burning Crusade Classic (0,4 bodu), mimochodem rovněž vydané v předešlých letech. Posledním titulem od studia, který nemá tak mizerné ohlasy od hráčů, byl Overwatch pro Switch z 2019, který má průměrnou známku 6,1.

Read this next