If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

HW nároky Diablo Immortal a vysvětlení od Blizzardu, proč udělal i PC verzi

Vděčíme za ni emulátoru.

Vracíme se znovu k velkému překvapení, kterým byla předevčírem ohlášená PC verze původně pouze mobilního Diablo Immortal.

Blizzard jednak na svých stránkách zveřejnil oficiální hardwarové nároky PC verze i doporučenou sestavu. Nutností bude opět internetové připojení.

Jinak to jsou docela přívětivé požadavky, jak se dalo předpokládat, když zdroj hry je na mobilech.

Dodatečný blogový článek na homepage pak vysvětlil, proč vlastně počítačová verze existuje.

Vývojáři se prý dlouho rozhodovali, zda ji mají udělat. Když padlo kladné rozhodnutí, chtěli něco většího, než jen obyčejný převod z mobilů, aby potěšili PCčkáře.

"Vytvoření nativní hry na PC nakonec dávalo našemu studiu smysl, protože lidé by stejně použili emulátor Androidu na počítačích," přiznali, co je k tomuto kroku vedlo. Cílem bylo, aby se hra dostala k co nejvíce lidem, jak to jen bude možné.

Věnovali prý proto PC verzi Immortal patřičnou péči, což se týká například ovládání či zmenšení (modifikace) uživatelského rozhraní, aby nepřekrývalo dění na obrazovce a nestao se, že na něco kliknete omylem.

Blizzard tuto verzi nazval "experimentem", ostatně proto nejprve bude v beta fázi a pak bude aktualizována či vylepšena na základě ohlasů fanoušků. PC verze má být jakýmsi poděkováním za jejich dlouholetou přízeň.

Hra bude podporovat standardní ovládání na myši a klávesnici. Provedli prý v tomto směru řadu testů, ale nakonec se vrátili ke klasickému ovládání, jen s drobnými úpravami.

Novinkou bude přidání kláves W, A, S a D pro ovládání směru pohybu postavy. Přišlo jim to prý takto velmi intuitivní, namísto neustálého klikání levým myšítkem pro pohyb a útoky. Krom toho bude možné zároveň se pohybovat a útočit, což lze i v mobilní verzi, ale pouhé ovládání myší by to nedovolilo.

Nechybí ani podpora gamepadu, který napodobuje ovládání na mobilu, ani horké klávesy.

Vývoj mnohem zajímavějšího Diablo 4 jinak prý odsýpá dobře, ale termín vydání zatím neznáme.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Diablo Immortal

Video Game

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments