If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Metal Gear Solid 5 pro PC těsně před Vánocemi?

A naopak odklad Pillars of Eternity.

Výrobci se naučili využívat mimosezónní období pro konverze starších titulů na jiné platformy, zejména pro počítače na Steamu. Je to celkem logické, protože jindy by třeba po takovém portu Fable Anniversary neštěkl ani pes.

Březnový Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes (recenze) je sice v trochu jiné pozici, ale i u něj Konami uvažovali podobně. Měl by prý pro PC vyjít 18. prosince.

V tuto chvíli to berte jako zatím nepotvrzenou informaci, protože datum měl Hideo Kojima údajně říct na právě probíhající moskevské herní konferenci Igromir 2014. Ale dávalo by to logiku, aby se tvůrci mohli příští rok věnovat čistě už jen plnohodnotnému Phantom Pain, potvrzeném na někdy ve 2015. Samotná existence PC konverze předvoje Ground Zeroes je jistá už delší dobu.

Co naopak nepotěší, je sklouznutí Pillars of Eternity do příštího roku. Toto kickstarterové fantasy RPG, s kterým Obsidian vzdá hold klasikám žánru, mělo původně vylézt už na podzim.

"Od začátku jsme tvrdili, že hru vydáme jedině tehdy, až bude skutečně dokončená, ale zatím v této fázi bohužel nejsme. Ohlasy fanoušků na betatest jsou pro nás velmi hodnotné a chceme je zapracovat do hry, aby byla pokud možno co nejlepší," vysvětlil to šéf studia na webu distributora krabicovky Paradox Interactive zde.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

Video Game

Related topics
About the Author

Redakce

Contributor

Comments