If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Microsoft nadále odmítá říct, kolik prodal Xboxů

Měří totiž úspěch jinak.

Že Microsoft nechce oficiálně přiznat prohranou bitvu s PlayStation 4, to je stará známá věc a tato situace už panuje mnoho let.

Magazín The Verge se přesto pokusil zjistit aktuální čísla o prodaných kusech Xbox One, protože jsme o tom dlouho nic neslyšeli.

"Pokračujeme v tom, že sledujeme zapálení hráčů jako hlavní metriku pro měření úspěchu Xbox One a ani nadále nebudeme hlásit, kolik se celkově konzolí prodalo," uvedl nově mluvčí Microsoftu.

Prý si všímají rostoucí doby, kterou lidé tráví na službě Xbox One, a těší se, "až přinesou další bezprecednentní zážitky na Xbox One, Windows 10 PC a mobily".

Jediné, co nyní korporace na oficiálním blogu utrousila, bylo to, že se v úvodu roku prodalo o 15 procent více Xbox One než v tom samém období před rokem.

Počet hráčů na Xbox Live stoupl o 13 procent a mělo být uzavřeno 600 tisíc přátelství přes novou funkci For Group. Krom toho tam je založeno 1,2 milionu klubů.

Naposledy, co jsme se počty kusů Xbox One dozvěděli, bylo před dvěma lety, kdy EA neopatrně mluvili o 19 milionech kusů, zatímco PS4 tehdy byla na 35 milionech. Nyní je PS4 na skoro 80 milionech kusech, takže by to chtělo vědět, kolikrát to je více, než je na trhu Xbox One.

Comments