Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Microsoft: Žádná fundamentální změna v xboxových exkluzivitách, jen čtyři starší hry budou i na PS5

+ Diablo IV na Game Pass.

Phil Spencer, CEO divize Microsoft Gaming, Sarah Bondová, prezidentka divize Xbox a Matt Booty, prezident divize Gaming Content a Studios společně poskytli rozhovor oficiálnímu podcastu Xboxu, ve kterém nastínili svou vizi obsahové a hardwarové strategie, jejíž součástí je teď také tým Activision Blizzard. Hosté mimo jiné probírali plány Xboxu na to, jak přinést ještě více her lidem na celém světě.

Byl to velmi očekávaný podcast, v návaznosti na vábení a četné spekulace o možném příchodu Starfield, Gears of War a Indiana Jones na PlayStation 5 ho vidělo přes půl milionu lidí.

Ale bublina rychle splaskla. Zřejmě šlo spíš o zbožná přání insiderů než o realitu. Žádná revoluce se nakonec nekoná, Xbox nekončí a fanboyové mohou zůstat v klidu. Jelikož významem to vše odpovídá zhruba tomu samému, jako když na konzole od Sony přišly pozdější porty Deathloop či Ghostwire Tokyo (ačkoli tam byla trochu jiná situace kvůli akvizici Bethesdy).

Na exkluzivitě velkých xboxových her se do budoucna zatím nic nemění. Ujistil o tom přímo Phil Spencer. A na přímý dotaz, jestli Starfield a Indiana Jones budou v první vlně her pro PS5, odpověděl negativně. Do budoucna to však vyloučeno nebylo...

Jedinou středně zajímavou novinkou je, že na PS5 a Switch zavítá čtveřice nespecifikovaných her z dílny Microsoftu. Každá prý bude oznámena až časem, jsou to vždy tituly starší než jeden rok. Mají to být dvě velké hry s početnou online komunitou a dvě menší hry. Dle zaručené šeptandy má jít o Sea of Thieves, Grounded, Hi-Fi Rush a Pentiment.

Důvod tohoto kroku byl vysvětlen pouze mlhavě: Že je potřeba, aby byznys pořád nějak rostl. Loni sice prý vyšlo hodně velkých her, ale byznys nestoupal, takže se muselo propouštět v řadě studií vč. MS.

Na Game Pass dorazí 28. března 2024, tedy třičtvrtě roku po vydání, bomba jménem Diablo 4. Předplatné má momentálně 34 milion uživatelů. Na fungování Game Pass se jinak nic nemění, pořád bude jen pro PC a Xbox, a pořád na něm budou v úvodní den velké tituly.

Microsoft závěrem láká, že už chystá novou generaci Xboxu, která bude údajně ještě větším skokem, než jaký byl mezi Xbox One a Xbox Series X. Něco bychom se o ní měli dozvědět letos o Vánocích. A v červnu proběhne další velké vysílání o nových hrách pro Xbox.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Grounded

Xbox One, PC

Hi-Fi Rush

Xbox Series X/S

See 2 more

Pentiment

Video Game

Sea of Thieves

Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
About the Author

Redakce

Contributor

Comments