Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Microsoft zdražuje své xboxové exkluzivity, týká se to i PC verzí

+ vysvětlení od mluvčího.

Od začátku roku 2023 budou všechny vlastní hry vyrobené v Microsoftu a Bethesda Softworks stát o něco více než dosud.

Za Starfield, Forza Motorsport či Redfall tedy zaplatíte ekvivalent 70 dolarů namísto stávajících 60 dolarů. Týkat se to bude jak verzí pro Xbox, tak těch pro PC.

Microsoft to dnes oficiálně oznámil společně s vysvětlujícím komentářem od mluvčího, který ho poskytl WindowsCentral:

"Počkali jsme se zvýšením až po vánočních svátcích, aby si rodiny mohly užít dárky s hraním. Nová cena všech plnohodnotných nextgen titulů od 2023 odráží rozsah, obsah i technickou složitost těchto titulů."

Pravdou nicméně je, že letos na podzim neměl Xbox žádné velké exkluzivity, takže to nemusel řešit. Ale ostatní hry, jako Midnight Suns, Modern Warfare 2 či God of War Ragnarok už těch 70 dolarů stály.

Microsoft tak následuje trendy v herním průmyslu, když to samé učinili téměř všichni ostatní už před několika lety, například Sony, Take 2 či Activision Blizzard.

Xboxový boss Phil Spencer už před pár týdny nastínil, že nebudou schopni udržet dosavadní ceny her i konzolí navěky. Ale pro tyto Vánoce se za každou cenu snažili ještě zachovat starou cenu.

Předtím se hry zdražovaly z 50 dolarů na 60 dolarů už v roce 2005. Pokud by se kopíroval vývoj inflace oproti stavu před tolika lety, pak by měly současné nové velké hry stát 92 dolarů, takže ještě můžeme být rádi, že to není více. Nová cena 70 dolarů nyní reprezentuje hodnotu částky 46 dolarů ve 2005.

Read this next