Skip to main content

Minimálně tři až čtyři roky budeme muset čekat na Star Wars Eclipse

Neradostné dozvuky pátku.

Insider, který vše poprvé správně odkryl už v půlce září, pustil do světa další informace o Star Wars Eclipse - epické akční adventuře z Hvězdných válek, která byla oznámena v pátek.

Tom Henderson však nepřinesl příliš potěšující informace. Podle nich není vyloučeno, že by se toho klidně mohlo stát druhé Beyond Good and Evil 2, mimochodem od studia sídlícího v tom samém městě.

Vydání hry je prý vzdáleno minimálně tři až čtyři roky odteď, čili venku nebude dříve než v roce 2025, kdy už možná bude na trhu další generace konzolí.

Příběh prý zajišťuje tým v pařížské pobočce Quantic Dream a hodně je do jeho psaní zapojen scénárista David Cage, oceňovaný autor Fahrenheit, Heavy Rain či Beyond.

Zároveň se ale tato firma velmi potýká s náborem nových zaměstnanců, patrně kvůli skandálu s dřívějším sexuálním obtěžováním, byť soud později rozhodl v prospěch studia a plátek se musel za nepodložené drby omluvit. Momentálně tam shání hned 60 lidí, zatímco v Montrealu je vypsáno pracovních pozic pouze 9.

Tom Henderson dále připomněl problém, před nímž se varovalo už dříve, a to že interní engine Quantic Dream nikdy nebyl navržen pro velké otevřené světy, takže vývoj po technické stránce dost drhne.

Watch on YouTube

Read this next