If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Minimálně tři až čtyři roky budeme muset čekat na Star Wars Eclipse

Neradostné dozvuky pátku.

Insider, který vše poprvé správně odkryl už v půlce září, pustil do světa další informace o Star Wars Eclipse - epické akční adventuře z Hvězdných válek, která byla oznámena v pátek.

Tom Henderson však nepřinesl příliš potěšující informace. Podle nich není vyloučeno, že by se toho klidně mohlo stát druhé Beyond Good and Evil 2, mimochodem od studia sídlícího v tom samém městě.

Vydání hry je prý vzdáleno minimálně tři až čtyři roky odteď, čili venku nebude dříve než v roce 2025, kdy už možná bude na trhu další generace konzolí.

Příběh prý zajišťuje tým v pařížské pobočce Quantic Dream a hodně je do jeho psaní zapojen scénárista David Cage, oceňovaný autor Fahrenheit, Heavy Rain či Beyond.

Zároveň se ale tato firma velmi potýká s náborem nových zaměstnanců, patrně kvůli skandálu s dřívějším sexuálním obtěžováním, byť soud později rozhodl v prospěch studia a plátek se musel za nepodložené drby omluvit. Momentálně tam shání hned 60 lidí, zatímco v Montrealu je vypsáno pracovních pozic pouze 9.

Tom Henderson dále připomněl problém, před nímž se varovalo už dříve, a to že interní engine Quantic Dream nikdy nebyl navržen pro velké otevřené světy, takže vývoj po technické stránce dost drhne.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments