Skip to main content

Multiplayer má v Mass Effect 3 větší váhu, než se čekalo

Všichni mluví o depresivním konci. Nehráli MP.

Když se člověk podívá na všechny zahraniční recenze Mass Effectu 3, všimne si jedné zajímavé věci. Většina recenzentů mluví o tom, jak je Mass Effect 3 nečekaně temný. Jak se ovšem ukazuje, je to tím, že recenzenti neměli možnost hrát multiplayerové kooperativní mise. Ty totiž příběh v singeplayeru očividně ovlivňují mnohem víc, než by se čekalo.

Tom Francis z PC Gameru říká, že v singeplayeru Mass Effectu 3 splnil všechny mise, na které narazil, snažil se chovat obezřetně a mít dobrá rozhodnutí, ale stejně měl depresivní konec. A usoudil, že je to prostě tím, že neměl možnost hrát multiplayer.

Pokud totiž dokončíte multiplayer, získáte větší procenta v Připravenosti. Procenta připravenosti násobí vaše War Assets, což je například síla vašeho vojska, jeho vybavenost a podobně. Připravenost je možná důležitější, než War Assets. Ty totiž připraveností násobíte. War Assets jsou navíc specifické pro každý sektor, takže když máte spoustu War Assets v Terminus systému, získáte ještě víc, když budete hrát multiplayer právě v Terminus systému.

Tom Francis zajímavě píše: "Je to hnus. Snaží se vás přesvědčit, abyste si zahráli multiplayer, protože aby se vám v něm dařilo, musíte si koupit nebo získat odemykatelné předměty a ty můžete získat za skutečné peníze. Dělají to ale tak, že tím poškozují singleplayer. I když všechno plníte a děláte dobrá rozhodnutí, dostanete špatný konec, protože jste si nezahráli kooperaci."

Abyste měli dobrý konec, podle Toma Francise musíte v singeplayeru splnit všechno. Opravdu všechno do poslední věci, splnit všechny minihry, všechny vedlejší mise, i ty nejmenší úkoly. "Pokud nehrajete multiplayer, všechny vaše War Assets se počítají jen z 50 procent, protože nezískáte větší připravenost v procentech," píše Tom Francis. Říká, že jediné mise, které nesplnil, bylo skenování planet neoznačených na vaší mapě. Musíte je skenovat, vystřelit na jejich povrch probe a pak se vrátit do Citadely. Jde o otravnou činnost, ale bez ní nezískáte všechno. Pokud nehrajete multiplayer.

Read this next