Skip to main content

Na Last Guardian už dělá i God of War tým

Snaží se hru co nejrychleji dokončit.

Sony má za to, že Team Ico už pracuje na očekávaném The Last Guardian příliš dlouho a tak se rozhodli, že známému japonskému studiu v práci musí pomoct několik studií ze západu včetně Sony Santa Monica. Ti mají na kontě například sérii God of War.

Časopis Wired se na to zeptal Shuhei Yoshidy ze Sony a ten informaci potvrdil. "Není to ale jen Santa Monica," prozradil. "Na hře pomáhají i další technici z několika našich studií."

Také popřel, že by od projektu odešel Fumito Ueda. Ačkoli už není zaměstnancem Sony, stále šéfuje vývoji. "Nikdy tým neopustil, pořád pracuje a dělá pokroky. Ale pokroky jsou pomalé a občas je třeba se vrátit a něco přepracovat," říká Shuhei Yoshida. "Máme nějakou vizi, kterou chceme realizovat, ale je to velice těžké a to i z technického hlediska."

Také prozradil, že v jednu chvíli to vypadalo, že by se hra mohla blížit dokončení, takže dokonce naplánovali datum vydání The Last Guardian. Ale pak se vývoj z nespecifikovaného důvodu dost zasekl. "Už ale zase postupujeme dál. Sice nejsme ve fázi, kdy je to celé hratelné, ale už můžeme mluvit zase o tom, kdy asi budeme hotoví."

Řekl také, že na hře pomáhá i několik dalších studií z Evropy a USA, zejména pak ve Velké Británii.

Sony už dříve přiznalo, že udělat hru jako The Last Guardian je velice složité. Ostatně, první představení projektu proběhlo v polovině roku 2009. Když se pak ukázalo, že Fumito Ueda, tvůrce ICO a Shadow of the Colossus, odchází ze Sony, dokonce se spekulovalo, že bude The Last Guardian zrušen.

The Last Guardian - TGS trailer

Read this next