If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Na PlayStation Plus si počkáme o měsíc déle než v Asii, ale vynahradí to podpora streamovaných her v ČR

Dvě novinky od Sony.

Od konce března víme, o čem přesně bude inovované předplatné PlayStation Plus. Ač se to možná nemusí na první pohled zdát, jsou to docela velké změny a jejich realizace nějaký čas zabere.

Sony nyní ohlásila časový harmonogram spuštění nové podoby služby. Namísto globálního startu v jediný den to kupodivu proběhne postupně podle různých regionů světa - něco jako kdysi dávno při startu starších konzolí, které byly podobně rozkouskovány.

Nejprve PS Plus dostanou hráči v Asii (mimo Japonsko) a to už 23. května. Pak na ně naváží Japonci 1. června, Američané 13. června a nakonec obyvatelé starého kontinentu, kde by to mělo být 22. června.

Sony zdůraznila, že vše jsou pouze její cíle, které se ještě mohou mírně změnit. Učinila však prý "fantastický pokrok", co se týče startu, praví se na PS Blogu.

Pro české hráče ale toto delší čekání přinese jednu skvělou novinku, která za to stojí.

Jak nám emailem potvrdila i domácí pobočka firmy, bude totiž rozšířeno cloudové streamování her do nových zemí, kde předtím služba PlayStation Now nefungovala (nebyla podporována).

Čili nejvyšší stupeň předplatného Premium z PS Plus hned v době startu (22. června) bude přístupný i v České republice - vedle dalších nových států, mezi nimiž je Bulharsko, Chorvatsko, Řecko, Maďarsko, Malta, Polsko, Kypr, Rumunsko, Slovensko a Slovinsko.

Celkem tato funkcionalita bude šlapat ve 30 zemích, s čímž jsou spojeny investice do datových center atd.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments