Skip to main content

Nadšené recenze datadisku Monster Hunter World: Iceborne

Souhrn ze světa.

Kritikům se koncem léta tak stýská po chladnu, sněhu a ledu, že vynášejí tato laděný přídavek do nebes. Nebo že by to bylo spíš tím, že prostě Capcom opět odvedl poctivou práci?

Zítra vycházející konzolový datadisk Iceborne do veleúspěšného Monster Hunter World (na PC začátkem příštího roku) sklízí ve světě samé nadšené verdikty. Jak OpenCritic, tak Metacritic zatím shodně hlásí průměrnou známku z recenzí 90%, což se jen tak nevidí.

Podle IGN (9/10) přináší kvanta atraktivních nových i vracejících se monster i vylepšení do již beztak výjimečné hry. Prý je toho obsahu tolik, že by klidně vydal na nazvání to úplně novou hrou. Jedinou nevýhodou má být, že těch různých podras a variant starých známých je někdy až moc.

Ani GamesRadar nešetřil se 4,5/5 a ocenil dostatečnou pestrost, výzvy, nová komba a další novinky. Prý jde o mírně vylepšenou verzi už dříve parádní hry.

GameSpot s 9/10 říká, že uvedení Clutch Claw zařídilo pestřejší boje, aniž by trpěla obtížnost. Nový ekosystém prý zase zařídil zajímavé vrstvy strategie v prostředí, fajn mají být i nové zbraně a dobře navržený systém vývoje. Jako zápory uvádí snad jen méně nových monster a příběh, který nedal moc šancí k jeho vychutnání.

GameInformer s 8,25% si stěžuje, že tvůrci nevylepšili nudnou Tower Defense misi či nutnost sledovat cutscény separátně, než jste spolu v co-opu. Tato nová výprava prý stojí za to, ale nemáte čekat zázraky, co se týče kvantity novinek.

VGC se s nejvyšší možnou známkou 5/5 domnívá, že jde o naprosto povinný upgrade pro všechny stávající lovce monster. Datadisk má prý obří velikost a vylepšuje základní hru každým coulem.

Ani RPGSite neponechalo s 10/10 nic náhodě, když vysvětluje, že jen málokdy vidíte výrobce, který by investoval tolik času a rozpočtu do obyčejného rozšíření. Opětovné vynalezení série Monster Hunter pro současné konzole se osvědčilo a Iceborne jen podtrhuje, jak jsou autoři sebevědomí ohledně budoucnosti.

Watch on YouTube

Read this next