If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nástupce The Order 1886 a proč nevěřit bludům o startovních PS5 hrách

+ o The Last of Us pro PC, nový TV spot na PS4, menu PS5, PSVR2 už letos?

Blízkost oficiálního představení PlayStation 5 motivuje různá individua na internetu, aby fantazírovala o startovních hrách a bohužel tím vyloženě zaplevelují diskusní fóra i některá média, pro něž to je zatím neověřitelné. Je proto potřeba být na pozoru a použit selský rozum, čemu věřit a co naopak urychleně pustit z hlavy.

Kupříkladu takový nábor programátora se zkušeností DirectX 12 do Naughty Dog vůbec nemusí znamenat, že by se snad chystala konverze The Last of Us pro počítače, jak si mnozí přejí a vyvozují z toho naprosto ukvapené závěry. Toto studio uvádělo ty samé požadavky v inzerátech už mnoho předešlých let, aby do svých řad nebralo úplné nýmandy.

Nebo nová hra od tvůrců neúspěšného The Order: 1886 od studia Ready at Dawn. Zde je tedy malým plusem, že únik pochází od člověka s přezdívkou OsirisBlack, který věděl o PlayStation 4 Pro ještě před řádným oznámením.

Tento nextgen titul má být prý určen pro PS5 i Xbox Series X a nalákat na něj má teaser s ovladatelnou pasáží. V ní údajně postava svítí s na rameno namontovaným světlem do temné místnosti, odkud na něj zpoza dveří vyleze kreatura se žlutýma očima. Nasvícení a fyzika přitom mají být na úrovni, jakou jsme ještě nezažili.

Jiné spekulace se rozhodně vyplatí shodit ze stolu. Třeba ta pár dnů stará z 4Chan, nechvalně proslulého fóra plného výmyslů a záměrně šířených bludů.

Dle ní má konzole přijít na trh už v říjnu 2020 s cenovkou 499 dolarů a 450 eur (což je samo o sobě nesmysl, tyto dvě měny určitě budou mít stejnou částku).

Dále se zde pravilo, že startovními hrami údajně mají být Gran Turismo 7, MLB The Show 21, Demon Souls Remastered, Godfall and Legendz (nová značka od Santa Monica Studio), přičemž hry jako pokračování Horizon, Spider-Mana a Crash Bandicoot, spolu s novou sci-fi značkou Naughty Dog, Final Fantasy 16 či novým Resident Evil dorazí až později. Jak vidno, jen kombinace starých známých faktů a lehce uhádnutelného od kohokoli z fanoušků.

Tento "talentovaný" chlapík se v očích všech znevěrohodnotil především tím, že potvrzoval účast Sony na E3 2020, ale jak víme už nějaký čas, firma veletrh opět vynechá. Pokud by šlo o autentický únik, jistě by měl správné informace o absenci Sony na E3, o níž se nerozhodlo přes noc.

Někteří redaktoři zahraničních médií mu sice věří, kvůli sloganu "Its time to play", tedy "Nastal čas na hraní", který se až poslední dobou objevil v záhlaví oficiálního PlayStation účtu. Ale opět - byl součástí už listopadového TV spotu, čili nic nového či objevného.

Níže pak údajný únik z Redditu, kterak mají na PS5 devkitu vypadat herní menu - velmi podobně jako PS4, leč může se ve finále změnit, pokud tedy nejde přímo o podvrh:

Prominentní vydavatel VR her, Immersive VR Education, který je znám díky Apollo 11 VR či Titanic VR, zase v nedávné fiskální zprávě uváděl, že souběžně s PS5 přijde na trh v roce 2020 i nový model headsetu PlayStation VR, který prý rozšíří uživatelskou základnu.

Abychom to zakončili něčím oficiálním, zde je úplně čerstvá TV reklama od Sony, ve které se praví, že PS4 je nejlepším místem k hraní:

Comments