Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Naughty Dog se rozhodli, že The Last of Us 3 nebude jejich příštím projektem, ale málem vznikl prequel

+ více o pokračování seriálu, jeho vlivu na hru a dokument NoClip o remaku.

Podcast pořadu Kinda Funny měl jako hosta Neila Druckmanna, který tam opět neunikl zvídavým otázkám fanoušků:

"Vím, že lidé by opravdu chtěli hru The Last of Us 3. Ale v našem studiu Naughty Dog už jsme se rozhodli, co bude příštím projektem. Zvolili jsme ten, pro nějž jsme byli napříč studiem nejvíce nadšeni".

Z této reakce je jasné, že to není The Last of Us 3, nýbrž něco jiného. Dá se to pochopit, když už jsou ze survival postapokalyptické ságy unaveni, věnují se seriálu, kutí multiplayerovou odbočku atd., tak prostě zase chtějí zkusit něco odlišného, co je bude více bavit. Ale nevylučuje to, že by trojku časem svěřili jinému studiu.

Druckmann tam dále prozradil, že málem vznikl prequel herní série, který zamýšleli Sony s Naughty Dog svěřit nejmenovanému externímu studiu, avšak pak z toho z neznámých důvodů sešlo, stejně tak sešlo z animované série této odbočky.

Ve hře měli být rodiče Ellie a její příběhové pozadí, původně se to zvažovalo jako DLC. Bylo by to poprvé, kdy by se v sérii řešil její otec, zatímco matka Anna se více vyskytla v seriálu.

Druhá řada seriálu The Last of Us má být venku až na přelomu 2024 a 2025, natáčení by mohlo začít už letos. Druhá řada nebude pokrývat celý druhý díl hry, ač bude o jeho příběhu. Mají tam být vedlejší příběhy (jako Bill a Frank) i měnící se perspektiva na sledované dění (Abby a Ellie).

Prozkoumá se také více vztah mezi Ellie a Joelem, proč se Ellie (opět ztvární Bella Ramsey) vydala na násilnou cestu. Tvůrci jsou jinak nadšeni z toho, že úspěch první řady jim umožní mít vyšší rozpočet na natáčení a mít v seriálu více druhů infikovaných i Spores.

Poslední devátou epizodu první řady sledovalo v době premiéry 8,2 milionu diváků a v průměru 30,4 milionu diváků (více než House of the Dragon). Počítá se také už se zrodem třetí řady seriálu.

Pokud by někdy v budoucnu vznikla hra The Last of Us 3, tak by se v ní určitě projevily některé prvky z HBO seriálu: "Pokud se k této značce někdy vrátíme v herní formě, rozhodně si ze seriálu něco vypůjčíme," prohlásil Druckmann.

Pořád toho nemáte dost? Pak si udělejte hodinu času na dokumentární film o vzniku loňské (a na PC brzy vycházející) předělávky The Last of Us 1, kvůli čemuž filmaři z NoClip vyrazili do Naughty Dog, aby tam vše prozkoumali a zaznamenali:

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Awaiting cover image

The Last of Us Part III

Video Game

The Last of Us: Part 2

PS4

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments