If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Neill Blomkamp představil svou Battle Royale 2.0 střílečku Off the Grid

+ teaser trailer, detaily.

Je to jihoafricko-kanadský režisér, scenárista a producent specializující se na sci-fi, proslavený hlavně díky filmu District 9.

Nyní je Neill Blomkamp i šéfem vize ve studiu Gunzilla Games, které kutí Off The Grid.

Půjde o AAA third-person střílečku snažící se o evoluci žánru Battle Royale. Vyjít má už v roce 2023 pro PC, PS5 a Xbox Series.

Debutový teaser trailer:

Ve hře bude bojovat až 150 hráčů v PvP skirmishi na herní mapě. Souběžně zde budou probíhat příběhové mise, kde si hráči vyšlápnou na počítačem řízené protivníky. Má být jen na hráči, do čeho se rozhodne zapojit. Tyto mise pak mají ovlivnit děj v celé hře i pro všechny ostatní hráče, kteří jinak mohou vyrábět, přizpůsobovat a obchodovat své herní předměty s ostatními.

Hranice mezi hrdiny a zlosyny zde má být velmi tenká až rozmazaná, protože všichni prostě jen bojují o přežití v tajných korporátních bitvách budoucnosti. Ve hře totiž jsou tři organizace (frakce) válčící o jakýsi výtah do vesmíru na ostrově. Ten vede na asteroid s těžebními operacemi, který přináší spoustu bohatství, takže proto všechny tolik láká.

Za vývojem stojí zvučná jména, například Oliver Henriot coby šéf vyprávění, který dříve dělal v UbiSoftu na Far Cry, Assassins Creed a Splinter Cell. Scénář zase napíše Richard K Morgan, což je autor Altered Carbon.

Jejich ambicí s Off the Grid je posunutí Battle Royale na verzi 2.0 díky inovativnímu přístupu ke každé herní seanci. Zařídit to má prý hluboký rozvoj postav, vytvoření vtahujícího a měnícího se světa, který pulsuje vlastním životem.

Navíc tu budou naprosto nečekané změny, které hráč uvidí pokaždé, když se připojí do hry. Cílem tedy je, aby se hráči vraceli co nejčastěji a vždy tam našli něco čerstvého, co mohou prozkoumat a co lze dále rozšířit.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Off The Grid

PS5, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments