If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nové termíny odložených akcí: Steam Summer Festival, EA Play...

Kdy se konečně dočkáme premiér?

Celosvětové protesty kvůli rasové diskriminaci změnily spoustě lidem z herní branže kalendář. Smrt George Floyda přiměla i Rockstar, aby na dvě hodiny vypnul GTA Online, čímž chtěl uctít jeho památku.

Postupně se však stáváme svědky opětovných oznámení, kdy se budou náhražky E3 konat v nových termínech. To nejdůležitější - kdy uvidíme ty PS5 exkluzivity od Sony - ovšem stále nevíme. A obáváme se, že to bude až v druhé půlce měsíce, nikoli v nejbližších dnech.

Summer Game Festival - proběhne 16. až 22. června (namísto 9. až 16. června). Důvodem je dle GamesIndustry hlavně to, že mezi stovkami hratelných dem, se objeví i některé nové hry, které teprve budou oznámeny. Valve nicméně selhali v tom, že některé vývojáře o změně vůbec neinformovali a ti tak dřeli zbytečně do poslední chvíle, aniž by věděli, že mají na přípravu mnohem více času.

EA PLAY - novým termínem je 19. červen v 1 hodinu ráno našeho času, tedy ze čtvrtka na pátek.

PC Gaming Show a Future Games Showcase - proběhnou příští sobotu, 13. června.

IGN Summer of Gaming - nově se vysílání s řadou premiér uskuteční během čtyř dnů: 10. června, 11. června, 12. června a 15. června.

Guerrilla Collective Showcase - přehlídka menších nezávislých her či novinek od Larian Studios, Paradox Interactive či 11 bit studios je v plánu na 13. - 15. června.

World of Warcraft: Shadowlands - vysílání o datadisku kutili Activision na 9. června, leč chtějí, aby se teď hovořilo o zásadnějších věcech a nové datum zatím světu nesdělili.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments