If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nové uživatelské prostředí Xboxu začíná být k dispozici

Jaké prvky a funkce nabízí?

Microsoft uveřejnil příspěvek, v němž oznamuje příchod nového uživatelského prostředí konzolí Xbox Series X|S a Xbox One. Bude personalizovanější a plynulejší. Nová domovská obrazovka se prvním uživatelům začne načítat už v těchto dnech a všem by měla být dostupná v průběhu několika málo týdnů.

Tým Xbox vyvinul novou domovskou obrazovku na základě ohlasů a připomínek a také uživatelských dat od komunity a členů programu Xbox Insider, které podrobil analýze a zkoumal, co všechno zde uživatelé ve skutečnosti používají. Jeho cílem bylo nabídnout všem způsoby k objevování nových her, navazování kontaktu s herními komunitami a návratům ke starším oblíbeným titulům.

Ve stručnosti bude nová domovská obrazovka zahrnovat tyto prvky a funkce:

  • Jednoduchou navigaci v knihovně, obchodě Microsoft Store, Xbox Game Passu, vyhledávání a nastaveních v horní části obrazovky prostřednictvím nabídky rychlého přístupu.
  • Větší prostor pro personalizované pozadí díky jednoduššímu rozložení a přemístěním hraných her a dalšího obsahu a aplikací směrem ke spodnímu okraji obrazovky.
  • Možnost zobrazit si grafiku související s danou hrou při najetí na její ikonu a zvolit si ji jako výchozí podobu pozadí.
  • Prostor pro objevování nových her prostřednictvím seznamů vybraných titulů přizpůsobených pro každého uživatele.
  • Možnost přizpůsobení prostředí skrze připnuté hry, vybrané skupiny a systémové skupiny, jako je například rychlé obnovení, na domovské obrazovce.
  • Pomoc s vyhledáním aktuálních událostí v komunitách přes modul Friends & Community Updates.
  • Zobrazení dostupného obsahu v mediálních aplikacích v panelu Watch & Listen včetně seznamu zábavních aplikací.

Další informace o nové domovské obrazovce a podrobnostech o jejím vývoji od týmu Xbox najdete v tomto blogu na Xbox Wire.

About the Author

Redakce

Contributor

Comments