Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Novinky ze StarCraftu II

Blizzard DOTA a info o druhém dílu.

Hlavní novinkou letošního BlizzConu ohledně StarCraftu II je asi zpráva o tom, že Blizzard chystá čtveřici zvláštních map ve stylu populárního DotA z Warcraftu III. Všechny mají být zdarma ke stažení na Battle.netu a právě mód nazvaný Blizzard DOTA má ze všech čtyř být největší - pročež také vyjde jako poslední.

Konkrétní data vydání zatím nejsou známá, mapy by ale měly být k dispozici "v nadcházejících měsících". Podle reakce hráčů a obliby map se pak firma rozhodne, zda tyto mapy dál rozvíjet a podporovat nebo zda se pokusí StarCraft II oživit nějakým jiným způsobem.

Důležité je, že v Blizzard DOTA se objeví nejen postavičky ze StarCraftu, ale také ze světa Warcraftu a Diabla - z druhého jmenovaného Blade Master, z Warcraftu pak např. Sylvannas. Styl hraní zůstane zachovaný oproti původní předloze, tzn. že se zhostíte role jednoho ikonického hrdiny a ve skupince několika dalších spoluhráčů se pokusíte úspěšně projít celou mapou, kde na vás čekají zrádní nepřátelé, pasti, powerupy i nejrůznější bossové.

Během krátkého sobotního panelu věnovaného těmto hrám např. jeden z vývojářů vytvořil hybridní verzi jednotky Immortal, jejíž pohyb se ovládal klávesnicí a střelba/míření zase přes myš. S tímto hrdinou pak vývojář prošel krátký demo level, který leckomu evokoval střílečku Alien Swarm. Jen pro úplnost: zbylé tři módy se budou jmenovat Aiur Chef, StarJewelled a Left 2 Die, což má být jakási variace na Left 4 Dead.

Heart of the Swarm

Blizzard sice dopředu avizoval, že druhý díl trilogie StarCraft II: Heart of the Swarm na letošním Blizzconu neukáže, během sobotního odpoledne na něj přece jenom občas přišla řada - a to sice v již tradičním Q&A sessionu s vývojáři.

Ti tajuplně oznámili, že Heart of the Swarm se bude odehrávat chronologicky až po událostech z prvního dílu, někdy "mezi jednou hodinou a sto lety" po skončení Wings of Liberty. Ve dvojce se objeví také oblíbený autor zergsko-protosských hybridů Samir Duran, známý z rozšíření Brood War pro původní StarCraft.

Konečně bylo oznámeno i to, že Heart of the Swarm s největší pravděpodobností nestihne příští rok a vyjde až v roce 2012. No, co se dá dělat.

Read this next