If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nový Tomb Raider příští Vánoce

Crystal Dynamics si dávají na čas.

Nejmenovaný zdroj řekl Eurogameru, že Crystal Dynamics pracují na novém Tomb Raiderovi, který vyjde na Vánoce v příštím roce.

Spekulace, že by měl mít nový Tomb Raider podtitul Downfall ovšem zdroj nepotvrdil. Vyjít by měl na PC, PS3 a Xbox 360.

Na začátku tohoto týden umístil na své osobní stránky bývalý výtvarník Crystal Dynamics, Joel Boucquemont nové artworky. Některé z nich jsou uvedeny v kolonce „Tomb Raider“ a ukazují typické tombraiderovské lokace – opuštěné chrámy, džungle, pouště, egyptská městečka, podmořský svět apod. Ostatně, podívat se můžete sami.

Již minulý rok unikl z Crystal Dynamics interní dokument, který odhalil některé detaily nového, dosud neoznámeného Tomb Raidera. Lara Croft by tentokrát měla být mladá a nezkušená, její výzkumná loď ztroskotá poblíž tajemného ostrova nedaleko Japonska a ve hře by měl důležitou roli hrát volný pohyb hráče po onom ostrově.

K výraznému posunu by mělo dojít i na poli zbraní – tam by měla hrát prim inprovizace, různé zbraně na blízko i na dálku a také ikonická zbraň lovce – luk. Novinkou by mohla být i premiéra multiplayeru, který nikdy dříve v Tomb Raiderovi nebyl. Crystal Dynamics totiž ke konci minulého roku hledali multiplayerové designéry pro AAA titul cílený na PS3 a Xbox 360.

Studio Crystal Dynamics má celkem dva týmy – jeden malý, který právě dokončil práce na stahovatelné hře Lara Croft and the Guardian of Light, což má být izometricky viděná akční hra s Larou v hlavní roli.

Druhý tým v CD je mnohem větší a ten pracuje právě na příštím velkém Tomb Raider titulu. K tomuto týmu by se měli připojit i lidé z Guardian of Light týmu a všichni by tak měli pracovat na velkém Tomb Raiderovi.

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles