If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

NVIDIA Broadcast odstraní i zvuk úderů kladiva do helmy

Populární streamer odhaluje zákulisí vzniku virálního videa.

Unmesh Dinda je známý svými streamy a videi na YouTube kanále PiXimperfect s více než 4,5 miliony odběratelů. V jednom z nich se zaměřil na zátěžový test sady nástrojů NVIDIA Broadcat, která pomocí umělé inteligence dokáže vylepšit kvalitu streamů a konferenčních hovorů. Dostupná je všem majitelům GPU z rodiny NVIDIA RTX a tvoří jednu z nejpopulárnějších složek platformy NVIDIA Studio.

Slavného streamera zaujaly zejména dvě z nejčastěji používaných funkcí: odstranění šumu a ozvěny pomocí pár kliknutí a rozhodl se je rychle a srozumitelně předvést svému početnému publiku. Svým příznivcům Dindu zároveň radí, jak v nelítostné konkurenci tvůrců online obsahu zaujmout: "Vymyslete nějaký bláznivý nápad, který okamžitě upoutá pozornost. Představte si situace jako držení vrtaček v obou rukou nebo kamaráda, který hraje na bicí hned vedle mě." Pro demonstraci odstranění rušivých zvuků z okolí tedy nakonec zvolil situaci, kde kromě běžícího větráku hned u mikrofonu dostává ještě údery kladivem do helmy na hlavě. O výsledku se můžete přesvědčit ve videu.

Ukázka byla před několika měsíci spuštěna na Instagramu a přes noc se stala virální. Následovaly i další platformy a dnes má na kontě přes 12 milionů zhlédnutí.

Dinda využívá GPU i při editaci videí v sadě nástrojů Adobe Premiere. Práci mu usnadňuje mimo jiné i dekodér akcelerovaný GPU s názvem NVDEC, který umožňuje plynulé přehrávání a procházení videozáznamů ve vysokém rozlišení, s nimiž často pracuje.

Video s demonstrací možností NVIDIA Broadcast zase potřeboval nahrát na několik sociálních sítí, z nichž téměř každá vyžaduje jiný poměr stran. Zde přišla na řadu funkce Automatic Reframe využívající AI k chytrému ořezu zdrojového záznamu tak, aby pokud možno vše důležité zůstalo v obraze. Díky akceleraci pomocí GPU GeForce RTX je možné celý proces zefektivnit a ušetřit cenný čas.

A v neposlední řadě dokáže pomocí enkodéru NVENC exportovat video až 5x rychleji. Více zde.

About the Author

Redakce

Contributor

Comments