Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Odhalení Hyenas od tvůrců Aliens Isolation

PvEvP sci-fi střílečka na lodích ve stavu beztíže.

Pamatujete si, jak před pár dny vábili na něco nového od týmu za Alien: Isolation (a také od autorů Halo Wars 2) ze studia Creative Assembly? Toto je přesně ono.

Působí to jako mix Apex Legends, Overwatch, Hunt Showdown a generické multiplayerové sci-fi střílečky. Aneb SEGA usoudila, že i ona musí mít svůj PvEvP titul, ačkoli zatím není známo, zda bude šířen na bázi Free-2-Play - název domény PlayHyenas.com by tomu nasvědčoval, takový obvykle mívají F2P kousky (dá se tam přihlásit do alfatestu).

Zápletka zní následovně: Země je v čudu, boháči kolonizovali Mars a zbytek lidstva živoří na Taint, což je obří slum. Úkolem vašeho týmu bude sbalit si svých pět švestek a ukradnout neocenitelný popkulturní loot od miliardářů na Marsu (i soupeřících partiček). Ti si totiž naplňují své nostalgické sny masivními vesmírnými loděmi, kde prodávají artefakty ze Země a jsou stylizované jako například New York, včetně vlaků metra a Sochy Svobody.

Váš tým, který nazývají Hyenas, bude plný nešiků, přesto musí vyprázdnit zásobníky do bezpečnostních klonů a jiných preventivních defenzivních opatření, včetně bojů ve stavu beztíže, a pak úspěšně se svým lovem utéct. Pomohou vám v tom futuristické zbraně, uvěznění protivníků do pěny nebo improvizované zdi.

V každém zápase nastoupí patnáct hráčů rozdělených do pěti týmů po třech, které budou soupeřit o ten samý cíl. Do cesty se jim postaví počítačem řízení protivníci, bezpečnostní čidla, gadgety, senzory, přepínače a interaktivní systémy. Vše na mapách na vesmírných lodích, které jsou větší než běžné PvP arény pro deathmatch, ale zase ne tak rozlehlé co v Battle Royale žánru.

Hyenas vyjde pro PC, PS4, PS5, Xbox Series a Xbox One neznámo kdy.

Read this next