Skip to main content

Odklad Ark 2 na závěr 2024 a remaster jedničky na Unreal Engine 5 v srpnu nakonec jen za peníze

Kontroverze okolo ještěrů Vina Diesela.

Xbox a Game Pass právě přišel o důležitou konzolovou exkluzivitu pro letošní rok. Pokračování této úspěšné multiplayerová akce, s Vinem Dieselem a ještěry, bylo původně ohlášeno už ve 2020 a naposledy jsme ho viděli loni v létě.

Ark 2 tedy bohužel vyjde až na konci roku 2024 (i pro PC) a letos z něj neuvidíme žádné obrázky ani jiné ukázky. Až ve 2024 proběhne uzavřená beta.

Důvodem je mj. přechod na Unreal Engine 5, který trvá déle, než se čekalo. Učení se s technologií totiž vyžaduje čas, stejně jako adaptace na nové tvůrčí a pracovní postupy. Jen tak totiž hra naplno využije svůj potenciál, aby se z prý báječného UE5 vymáčklo maximum. Jde také o to, aby nebyli vývojáři pod tlakem a nemuseli hekticky finišovat.

Za zdržení se studio Wildcard omluvilo a jako kompenzaci oznámilo záměr vydat Ark: Survival Ascended, remaster prvního dílu Ark: Survival Evolved na Unreal Engine 5, už koncem srpna tohoto roku. Přinese hlavní ostrov, Battle Royale režim Survival of the Fittest a podporu cross-platform mulťáku i modifikací.

Kontroverzi ovšem vyvolalo, že si tento remaster nakonec můžete koupit jen v balíčku se vzdáleným Ark 2 za 50 dolarů, jinak se k němu nedostanete. A navíc původní servery Ark budou souběžně s uvedením Ascended vypnuty, což působí jako ne úplně příjemný nátlak na hráče k upgradu. Naštěstí aspoň budou moci dál běžet neoficiální a singleplayerové servery.

Hráčům vadí zejména to, že jde o otočku - v lednu tohoto roku byl totiž slíben upgrade a remaster na Unreal Engine 5 zdarma. Fanoušci Ark si tedy budou muset pořídit celou hru znovu, ačkoli ji už vlastní z dřívějška.

Výroba Ascended má autorům pomoci v tom, jak ovládnou nový engine a také otestovat některé prý trochu riskantní technické pokročilé funkce ještě před Ark 2. Studio cítí, že tento remaster je "nezbytný", aby hráči dostali nextgen verzi původního zážitku, který jim vydrží příští roky, zatímco Ark 2 bude mít v řadě ohledů odlišný koncept.

Read this next