Skip to main content

Odklad střílečky XCOM

Max Payne 3 už prodal 3 miliony kopií a další novinky od Take-Two.

Noční investorská konference Take-Two Interactive přinesla několik důležitých zpráv. Zaprvé, Max Payne 3 je jednoznačný úspěch, protože konzolových verzí už se prodaly 3 miliony kopií - a to hra ještě nevyšla na PC, kam zamíří až 1. června.

Naopak střílečku XCOM čeká odklad do fiskálního roku 2014, to znamená, že vyjde nejdříve na jaře příštího roku (nejpozději 31. března 2014). Take-Two chce zřejmě zajistit dostatečný odstup od vydání tahovky XCOM: Enemy Unknown, která naopak vyjde již 12. října letošního ročníku.

Co se prodejů týče, her ze série Borderlands už se prodalo dohromady 6 milionu kusů, čímž se číslo začíná rychle blížit sérii BioShock (dohromady 9,5 milionů). Skóre na Metacriticu má ze všech her od Take-Two nejlepší NBA 2K12, kterého se stejně jako předchozího ročníku prodalo přes 5 milionu kusů.

Zákazníci firmy nakupují stále především krabicové hry. Ze všech her od Take-Two se za poslední rok prodalo jen 19% v digitální verzi (což je už jen mírný nárůst oproti 15 procentům v minulém roce).

Read this next