If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Oficiálně: God of War PC je realitou

Právě se stalo - detaily, obrázky, trailer, termín.

Citujeme email od domácí pobočky Sony:

"Před pár minutami jsme oznámili a odstartovali předprodej PC verze fanoušky milované a kritiky opěvované hry God of War, která se pyšní titulem Hra roku 2018.

Počítačoví hráči si tak mohou v kalendářích poznamenat datum 14. ledna 2022, kdy PC verze God of War vyjde v online obchodech Steam a Epic Game Store."

Naplnily se tedy spekulace ze září, jen mnohem dříve, než se doufalo. A Sony tak kopíruje postup, jaký se ji osvědčil u Horizon: Forbidden West, že vydala port jedničky pro počítače, aby tak zvýšila povědomí o značce a rozšířila fanouškovskou základnu před příchodem pokračování, podobně jako zde u PS5/PS4 exkluzivity God of War: Ragnarok (2022).

Původního God of War na PS4 se k srpnu prodalo necelých 20 milionu kusů a výrobce by nyní rád, aby se zužitkoval větší výkon hardwaru v PC a nabídla se lidem dechberoucí a báječně šlapající konverze.

Slíbena je možnost 4K rozlišení, neodemčený framerate, podpora 21:9 monitorů a že nenarazíte na jediné načítání. Také si přizpůsobíte klávesy pro ovládání či využijete myš, ale PC verze půjde hrát i na DualShock či DualSense. Částečné HW nároky jsou tady.

Mezi jiné vychytávky patří stíny ve vyšším rozlišení, hezčí odrazy a uvedení efektu ambient occlusion s GTAO a SSDO. Na grafických kartách od Nvidia tu bude zase DLSS (Deep Learning Super Sampling) i Reflex pro lepší odezvy všeho během bojů. Součástí digitální verze budou i bonusy popsané na PS Blogu.

Comments