Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Opět na Havaj v oficiálně potvrzeném The Crew Motorfest

Tvůrci se vrací k dějišti Test Drive Unlimited - trailer, deníček, detaily, obrázky.

Spekulace z před pár dnů se kompletně naplnily.

UbiSoft oficiálně ohlásil The Crew: Motorfest, tedy třetí pokračování nakonec oblíbených závodů v otevřeném světě, které se minule odehrávaly na hlavním kontinentu USA, mezi New Yorkem a San Franciscem.

Vyjdou někdy v letošním roce pro PC (exkluzivně na Epicu a UbiSoft Store), PS5, PS4, Xbox One a Xbox Series. Zájemci se už od zítra mohou zapojit do PC bety v Insider Programu pro předčasný přístup a testování (na konzolích později z logistických důvodů).

Dle debutového traileru to vypadá na nejvyšší možné ambice a přímé soupeření s mexickou Forza Horizon 5:

Francouzský výrobce zjevně neměl koule na to, aby se úplně zbavil názvu The Crew a nechal jen Motorfest, to se mu asi nechtělo začínat s prorážením u publika úplně od začátku. Zajímavé na tom všem je zejména to, že autoři ze studia Ivory Tower se tímto vlastně vrací zpět k tomu, co je kdysi proslavilo v Eden Games, než otamtud odešli - tedy první díl Test Drive Unlimited zasazený na Havaj, který byl ve 2006 průkopníkem žánru. Stéphane Beley byl šéfem tvůrců TDU.

"Hra bude inspirována havajským ostrovem Oahu. Kupte si letenku na jedinečný automobilový festival a připravte se na oslavu toho nejlepšího z automobilové kultury, včetně bezprecedentní pestrosti herních režimů a vtahujících řidičských zážitků".

Níže je vývojářský deníček, kde se zmiňuje, kterak tvůrci chtěli zpět na Oahu, protože to je nádherný a pestrý ostrov v Pacifiku, jeden z nejhezčích na Zemi. Naladíte se tam na tu pravou havajskou atmosféru, ale tentokrát to bude už s využitím všech moderních technologií.

Jezdit budete po rušných ulicích Honolulu, v deštném pralese, po horských silnicích, sopkách a idylických plážích. Avšak nebude to přesná kopie celého ostrova v měřítku 1:1. Padlo rozhodnutí raději naplnit vše hustou nabídkou zážítků a prostředí, takže každou půlminutu narazíte sami nebo s přáteli na něco nového.

Zatímco v The Crew 1 a 2 vzhledem k rozsahu po celé Americe sázeli na procedurální generování prostředí, tady v Motorfest ručně upraví každý kilometr silnic, abyste se nenudili. Ve hře budou stovky aut, ale najdete tu i lodě nebo letadla, takže si exotiku užijete a prozkoumáte i ze vzduchu či vodní hladiny. První čtyři auta byla odhalena zde:

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

The Crew Motorfest

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments