Skip to main content

Opustí Crytek nezbednou PC scénu?

Otevřený dopis po úniku Crysis 2.

Po víkendových událostech s nepříjemným únikem kompletní, nedokončené verze Crysis 2 mnozí věštili nehezkou budoucnost. Čekali, že studio Crytek praští do stolu se slovy, že jim došla trpělivost a že kvůli těmto problémům opustí PC scénu (ne že by se na konzolích nepirátilo, ale není to tak jednoduché ani ve světě rozšířené). S napětím a zadrženým dechem se proto začítali do otevřeného dopisu od šéfa Cryteku Cevata Yerliho, který byl vždy velkým zastáncem PC scény, i když po prvním dílu Crysis pochopil, že spoléhat se jen na ní v současné době prostě nelze.

"Už jste asi všichni zaslechli, co se přihodilo. Jsme těmito událostmi hluboce znepokojeni, ale zároveň potěšeni mírou podpory, jaké se nám dostalo od vás, naší hráčské komunity. Chci vás na tomto místě ujistit, že PC je pro nás velmi důležitou platformou a vždy tak i zůstane v budoucnosti Cryteku. Doufám, že si Crysis 2 užijete a myslím si, že to je naše zatím nejlepší PC hra," reagoval Cevat Yerli jediným rozumným způsobem. Jakékoli persekuce, vyhrožování nebo varování například o zakomponování speciální ochrany by obrátilo veřejné mínění proti němu.

Otevřený dopis šéfa Cryteku zanechal také pár otázek. Jak k úniku Crysis 2 došlo, to raději neřešil, pouze ho nazval "nešťastným incidentem". Zvláštní dále je, proč se uniklá hra stále nazývá "ranou verzí", jako by šlo o nějakou rok starou podobu. V reálu má přitom jít o relativně novou verzi datovanou lednem 2011. A konečně termín slíbeného multiplayerového PC dema. Že by se mohlo objevit brzy, naznačuje Yerliho závěrečný vzkaz: "Těším se, až si s vámi brzy zahraju online."

Eurogamer studio Crytek plně podporuje a nebude proto narozdíl od některých jiných médií zveřejňovat videa ani obrázky z pirátské verze Crysis 2.

Read this next