Skip to main content

Otočka Sony, upgrade z PS4 na PS5 verzi Horizon: Forbidden West nakonec zdarma

A jak to bude s Gran Turismo 7 a God of War?

Po té vlně odporu to asi ani nemohlo dopadnout jinak. Čtvrteční rozjezd předobjednávek totiž zkalila kauza okolo drahého přechodu z PS4 verze na PS5 verzi.

Nyní se Sony chytila za nos a oznámila, že tento svůj přístup mění: "Je očividné, že jsme to před pár dny netrefili".

Závěr je takový, že kdokoli, ať už vlastní kteroukoli edici hry, standardní nebo ty speciální, bude moci upgradovat PS4 verzi na PS5 verzi bez jakéhokoli placení.

Koresponduje to s dřívějším slibem firmy, že u cross-gen her ze startovního okna PlayStation 5 bude tato možnost dostupná zdarma, jak se kritiky připomínalo.

Jenže ono to je trochu zamotané tím, že Horizon Forbidden West odložila na únor 2022, což už startovní okno nové konzole (z listopadu 2020) nepochybně není. Berme tedy tuto otočku hlavně jako vstřícné gesto Sony, které vyloženě udělat nemusela.

Není to tedy tak, že by ve čtvrtek snad nějak lhala a chtěla na nebohých hráčích vyrýžovat další peníze, jak to někteří prezentovali. Jen se prostě celá situace zkomplikovala tím odsunem vydání, i přetrvávajícím nedostatkem konzolí PS5 na pultech.

A co u dalších exkluzivit z vlastní stáje? Jak zařídit, aby se nepříjemnosti neopakovaly? Protože tam máme další hry, které vyjdou ještě později než v zimě, a těch se to také týká.

CEO zábavní divize Sony Jim Ryan uvedl na PS Blogu, že v případě Gran Turismo 7 či God of War (Ragnarok) půjde přejít z PS4 verzí na PS5 verze za poplatek 10 dolarů. Platí to pro digitálky, krabicovky a pro každou budoucí cross-gen exkluzivitu od Sony. Čili toto pravidlo tu bude do té doby, dokud budou vznikat paralelní PS4 odnože zmíněných her.

Podmínkou je pouze to, že k přechodu z PS4 krabicovky musíte vlastnit konzoli PS5 též s Blu-Ray mechanikou. Nelze to využít u PS4 krabicovek, máte-li doma jen digitální model PS5.

Read this next