Skip to main content

Špatná zpráva: Remaster trilogie GTA až ve 2022

Prý.

Možná vám to také nějak neštimovalo: proč vlastně vydávat v tu samou dobu remaster Grand Theft Auto 5 na PlayStation 5 s Xbox Series (potvrzena půlka listopadu 2021) a zároveň remaster předešlé trilogie GTA, o němž se žhavě spekuluje? Neublížili by si Take 2 takovým krokem, nekanibalizovali by si vytěžení potenciálu z obojího?

Jakési dočasné rozuzlení této nelogičnosti neoficiálně přinesl Tom Henderson, známý to leaker (nejen) z Battlefieldu či Call of Duty.

Podle jeho slov v podcastu Gone Gold to má dopadnout tak, že předělávka Vice City, GTA3 a San Andreas nedorazí dříve než ve 2022.

Zdá se, že to zaslechl z vícero zdrojů, takže by to měly být správné informace.

Není to ani tak o nějaké taktice výrobce, jako spíš o prostém faktu, že ve studiích Rockstaru jednoduše nestíhají a upínají veškerou pozornost na dodělání nextgen verze GTA5, která má maximální prioritu i kvůli tomu, že jde o jednu z nejvíce prodávaných her všech dob.

Oproti tomu na Grand Theft Auto Remastered Trilogy má být stále ještě hodně práce, takže bychom se asi nedivili, pokud by i kvůli mnoha cílovým platformám a dozvukům koronaviru nevyšlo až třeba v polovině příštího roku.

Watch on YouTube

Čtěte také: Grand Theft Auto: San Andreas na Unreal Engine 4 bude na podzim vypadat asi nějak takto

Read this next