If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

PlayStation 5 ovladač DualSense oficiálně představen

Ukázky a všechny podrobnosti!

Sony před okamžikem překvapila odhalením nového PlayStation 5 ovladače, který se jmenuje DualSense.

Podle PS Blogu byl jeho design už finalizován a je na cestě k vývojářům her, tzn. lze ho veřejnosti ukázat.

Cílem prý bylo zachovat většinu toho, co hráči milovali na DualShock 4 z PS4, a zároveň přidat nové funkce i design.

Tento bezdrátový ovladač k PS5 tedy bude obsahovat haptickou zpětnou vazbu (viz i preview Godfall), aby vás hra do sebe více vtáhla (např. během řízení auta v bahně). Dále pak adaptivní triggery v L2 a R2 tlačítkách, tudíž prý "opravdu ucítíte napětí vašich akcí" (např. v moment, kdy ve hře držíte luk a vystřelíte šíp).

Vedle toho DualSense nabídne zabudovaný mikrofon pro snazší komunikaci s přáteli - nicméně stále můžete použít headset, pokud to preferujete.

Tlačítko Share z DualShocku 4 uvolnilo místo pro nové "Create", jehož přesná funkce zatím zůstává utajena. Sony pouze naznačila, že prý přinese revoluční nové způsoby pro hráče, kterak vytvořit epický herní obsah připravený ke sdílení s celým světem, nebo si ho jen tak užít sami pro sebe.

Co zůstává nezměněno, je nabíjitelná baterie a centrální dotykový prostor, jen se změnilo umístění světelného pruhu.

"Během příprav jsme v minulých letech vytvořili stovky návrhů, než jsme zvolili tento. DualSense byl testován širokou škálou hráčů, kteří mají různě velké ruce, aby se docílilo komfortu, jaký si přáli, i skvělé ergonomie," dodala Sony. Snažila se prý o to, aby ovladač přenesl hráče do herních světů ihned, jakmile otevřou krabici. Aby byl ovladač jakousi jejich prodlouženou rukou, když hrají - aby pokud možno zapomněli, že ho vůbec drží v ruce.

Jinak nadále platí uvedení PS5 letos na Vánoce, ujistila Sony, přičemž finální design konzole uvidíme prý "v příštích měsících".

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments