If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

PlayStation 5 právě slaví jeden rok, jaké hry byly zatím nejhranější?

"Byl to pouze začátek".

Na zvěsti z dnešního rána o údajně těžší sehnatelnosti konzole to chce rychle zapomenout.

Dnes to je totiž přesně jeden rok, co přišla na trh PlayStation 5.

Sony si na to samozřejmě vzpomněla a pří této příležitosti nechala sepsat prezidenta a CEO zábavní divize, Jima Ryana, malé ohlédnutí na PS Blog.

Podle něj ten rok utekl hrozně rychle a dost se toho během něj stalo. Vyšly úžasné hry jako Ratchet and Clank: Rift Apart, Returnal či Deathloop. Koupili talentovaná studia Bluepoint Games, Housemarque či Nixxess, stejně jako odkryli příští generaci virtuální reality pro PS5.

"Byl to vskutku rušný rok, a to byl přitom pouze začátek. Naši partneři a tvůrci vypustili přes 360 her na PS5. V tuto chvíli je navíc ve vývoji přes 25 her přímo od PlayStation Studios".

Ryan také zmínil, že je nadšen z nadcházejících titulů, jako God of War Ragnarok, Gran Turismo 7 či Horizon Forbidden West, stejně jako z remake Star Wars: Knights of the Old Republic ohlášeného v září.

Hráči na PS5 prý nahráli společně více než 4,6 bilionu hodin, přičemž nejpopulárnějšími tituly byly Fortnite, Call of Duty: Black Ops Cold War, FIFA 21, NBA 2K21 a Assassin's Creed Valhalla. Mezi hity rovněž Sony zařadila MLB The Show 21, Destiny 2, Spider-Man: Miles Morales a Demons Souls remake.

Vedoucí představitel Sony také poděkoval za trpělivost, co se týče problémů se zásobováním a dostupností PS5. Prý zažívají historickou poptávku po konzoli a rozumí tomu, že to mnohé frustruje. Denně však makají na tom, aby se situace zlepšila a aby se s touto globální bezprecedentní krizí vypořádali.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments